Kup biżuterię przez internet lub zadzwoń: 603 193 026 Kupiliście już: 207 631 szt.

Co to są "tagi"?

Tag (po polsku znacznik, etykieta) to inaczej słowo kluczowe, które przypisane jest do określonego fragmentu informacji, na przykład pliku multimedialnego, tekstu, zdjęcia. W przypadku naszego sklepu tą informacją która musimy dokładnie opisać jest konkretny produkt. Tagi są powszechnie stosowane przy opisywaniu wszelkiego przekazu tekstowego, dlatego głównie spotyka się je w internecie na blogach czy serwisach prasowych. Stosują je m.in. onet.pl, wp.pl, tvn24.pl czy YouTube.

Chmura znaczników lub tagów (ang. tag cloud) to jeden ze sposobów uporządkowania informacji. W odróżnieniu od z góry ustalonych "kategorii" do każdej informacji można przyporządkować nieograniczoną liczbę tagów. Graficznie taką chmurę przedstawia się z reguły w postaci zestawu słów kluczowych o różnorodnej wielkości czcionki, które jednocześnie są linkami do odpowiednich części serwisu lub strony. Im bardziej popularne hasło tym wielkość czcionki danego odnośnika jest większa. Umożliwia to znalezienie informacji również według jej ważności. W naszym sklepie taka chmura mieści się w menu po lewej stronie oraz np. na podstronie tagi, gdzie wspomniana różnica rozmiarów czcionki jest jeszcze bardziej widoczna.

Po raz pierwszy na szeroką skalę ten sposób nawigacji oraz szeregowania informacji w internecie został zastosowany w serwisie gromadzącym i udostępniającym zdjęcia flickr.com. Następnie chmura znaczników została szerzej spopularyzowana między innymi przez duże międzynarodowe serwisy takie jak Technorati, Wordpress czy Blogspot.

Tagi w sklepie Jubileo.pl obrazują każdą dodatkową informację o produkcie która nie dotyczy kategorii w której jest on umieszczony. I tak np. wisiorek męski będzie umieszczony w kategorii głównej "biżuteria męska" i podkategorii "wisiorki" natomiast tagami (słowami kluczowymi) które go opisują będą: "kolor srebrny", "styl surferski", "rock", "kolor czarny", "kauczuk" itp. Takie organizowanie informacji umożliwia zatem naszym klientom swobodne przeglądanie biżuterii zarówno poprzez odpowiednie kategorie jak i np. kolory, reprezentowane style czy materiał z którego dana rzecz jest wykonana. Ponadto słowa-klucze dodawane są nie tylko przez obsługę sklepu ale i również przez samych klientów. Przy każdym produkcie umieściliśmy odpowiednie pole gdzie można przesłać własną propozycję etykiety którą ma być oznaczony dany wyrób.