Kup biżuterię przez internet lub zadzwoń: 603 193 026 Kupiliście już: 392 027 szt.

Opakowania ozdobne na biżuterię

Ozdobne opakowania do biżuterii i figurek. W sam raz na podarunek dla bliskiej osoby. Klasyczne i eleganckie, idealne na ważną okazję. Wybierz model wisiorka, bransoletki lub spinek do mankietów, dobierz woreczek lub pudełko i spraw by Twój prezent wyglądał idealnie!
Produkty 1 - 7 (z 7 znalezionych)
  1 

Opakowania ozdobne do biżuterii – jak wybrać najlepsze?

Opakowanie biżuteryjne to nie tylko sposób na zabezpieczenie jej przed uszkodzeniem. To także sposób na zaprezentowanie jej w najlepszym świetle i podkreślenie jej wyjątkowości. Dostępnych na rynku jest wiele rodzajów opakowań ozdobnych, dlatego warto poświęcić trochę czasu na wybór tych najlepszych.

Najważniejsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze opakowania ozdobnego do biżuterii, to:

  • Rodzaj biżuterii - opakowanie musi być dostosowane do rodzaju biżuterii, którą chcemy zapakować. Na przykład, biżuteria z drogimi kamieniami szlachetnymi wymaga opakowania, które zapewni jej odpowiednią ochronę przed uszkodzeniem. Biżuteria wykonana z metalu wymaga pudełka czy woreczka, który nie będzie korodować, barwić zawartości i nie będzie wchodzić w chemiczną z metalem.
  • Wymiary biżuterii - opakowanie musi być dopasowane do wymiarów biżuterii, którą chcemy zapakować. Biżuteria o dużych rozmiarach wymaga opakowania o większych wymiarach. Istotna jest tutaj również wysokość wewnętrzna. Pudełeczka często posiadają np. wyściółkę, ktora zabiera część miejsca wewnątrz.
  • Kolor biżuterii - dobierając etui do biżuterii złotej czy srebrnej z reguły wybieramy kolor czarny, brązowy, czerwony lub biały. Jeżeli biżuteria posiada kolory inne niż odcień samego metalu, to warto albo wybrać neutralny kolor pudełeczka albo taki kolor który będzie odpowiadał np barwie sznureczka czy innego charakterystycznego elementu.
  • Styl biżuterii - z reguły do klasycznych wzorów biżuterii stosuje się klasyczne opakowania bez dodatkowych zdobień.
  • Cena opakowania - dostępna jest pełna gama cenowa, zarówno w sklepach internetowych jak i stacjonarnych. Warto wybrać opakowanie, które jest dopasowane do budżetu, ale również zapewnia odpowiednią ochronę biżuterii.
  • Okazja - jesli ozdoby są wręczane na jakąś specjalną okazję, na urodziny, komunię, rocznicę czy ślub, to warto by opakowanie było eleganckie, ładne i bez skaz. W takich sytuacjach również mozna pokusić się o przyklejenie wygrawerowanej tabliczki z życzeniami lub dołożenie ozdobnej karteczki wewnątrz podełeczka. W przypadku woreczków można karteczkę dowiązać ozdobnym sznurkiem lub tasiemką.

Kilka dodatkowych wskazówek dotyczących przechowywania biżuterii:

  1. Wybierz odpowiednie pudełko lub szafkę na biżuterię. Najlepszym rozwiązaniem będzie pudełko lub szafka, która jest odpowiednio wyściełana i ma przegrody, aby zapobiec niepotrzebnemu tarciu. Możesz również użyć szkatułki na biżuterię z zamkiem, aby zachować bezpieczeństwo swoich cennych przedmiotów.
  2. Przechowuj biżuterię osobno. To pomoże uniknąć zarysowań i uszkodzeń. Jeśli masz dużo biżuterii, możesz użyć pojemników na biżuterię lub organizerów , aby wszystko było uporządkowane.
  3. Unikaj przechowywania biżuterii w wilgotnym miejscu. Wilgoć może powodować rdzę i korozję metali. Przechowuj ją w suchym, ciemnym i chłodnym miejscu.
  4. czyść biżuterię przed przechowywaniem. Czyszczenie biżuterii pomoże zachować jej blask i piękno. Możesz użyć ściereczki do czyszczenia biżuterii lub specjalnej płynu do czyszczenia.

Powyższe zasady należy również zastosować przy umieszczaniu ozdób w pudełeczkach do wręczenia, by nie uszkodzić wyrobów. Szczególnie należy unikać włożenia do opakowania biżuterii wilgotną dłonią tuż po zjedzeniu owoców gdyż soki zawarte w owocach mogą reagować z metalami.