Kup biżuterię przez internet lub zadzwoń: 603 193 026 Kupiliście już: 393 118 szt.
Znaczek pins Polska i Węgry

Znaczek pins Polska i Węgry

Nasza cena:14,89 zł

Produkt jest dostępny Ilość ograniczona


Pokaż znajomym na Facebooku 4

Produkt jest dostępny Ilość ograniczona

Najtańsza dostawa od 10,90 zł

 • Produkt nowy
 • Szybka wysyłka w 24h
 • Szybka wysyłka w 24h
 • Najniższa cena

Pins Z Flagami Narodowymi Polski I Węgier

Przedstawiamy przypinkę z flagami, która celebruje przyjaźń i solidarność między Polską a Węgrami. Ten wyjątkowy znaczek to symbol braterstwa i wspólnych wartości, które łączą oba narody. Na pierwszym planie widnieje polska flaga z jej charakterystycznym białym i czerwonym pasem, którego barwy są intensywne i pełne życia, symbolizujące odwagę i szlachetność. Obok niej równie dumnie prezentuje się węgierska flaga z jej tradycyjnymi barwami: czerwonym, białym i zielonym. Czerwień reprezentuje siłę i odwagę, biały wierność, a zielony nadzieję.

Przypinka jest precyzyjnie wykonana z wysokiej jakości materiałów, co gwarantuje jego trwałość i odporność na działanie czynników zewnętrznych. Jego wymiary są idealnie zbalansowane, co pozwala na wygodne umieszczenie go na różnych powierzchniach - od ubrań, poprzez akcesoria, aż po panele kolekcjonerskie. Delikatne, ale trwałe kleje zapewniają, że znaczek pozostanie na swoim miejscu, ale nie uszkodzi tkaniny czy innych materiałów, do których zostanie przyklejony.

Przypinka Patriotyczna to nie tylko akcesorium, to przede wszystkim kawałek historii, wyraz wspólnych aspiracji i przyjaźni. Idealny dla tych, którzy chcą pokazać swoje związki z oboma krajami, dla podróżników, historyków, a także osób, które doceniają międzynarodową solidarność i kulturowe więzi. To także doskonały pomysł na prezent, który może być wyrazem szacunku i uznania dla kogoś, kto ceni te dwa narody.

Unia polsko-węgierska

Unia polsko-węgierska obejmowała dwie unie personalne: pierwszą w latach 1370–1382, kiedy to Ludwik Węgierski został królem Polski po śmierci Kazimierza Wielkiego, i drugą w latach 1440–1444, kiedy Władysław Warneńczyk został królem Węgier. Obie unie charakteryzowały się wspólnym władcą, ale odrębnymi systemami instytucjonalnymi. Skutki pierwszej unii obejmowały zmiany w postrzeganiu monarchii i wzmocnienie pozycji szlachty, a druga unia zakończyła się śmiercią Władysława Warneńczyka w bitwie pod Warną, co umożliwiło ekspansję turecką na Bałkany, zagrażając Europie Środkowej.

Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki

Powiedzenie "Polak, Węgier – dwa bratanki" jest popularnym wyrażeniem w Polsce i na Węgrzech, które podkreśla bliskie i przyjazne stosunki między narodami polskim i węgierskim. Pochodzi z długiej historii wzajemnego wsparcia i solidarności między tymi dwoma krajami, sięgającej średniowiecza.
Jego pełne brzmienie to:

Polak, Węgier – dwa bratanki,
i do szabli, i do szklanki,
oba zuchy, oba żwawi,
niech im Pan Bóg błogosławi.

W przeszłości Polska i Węgry często wspierały się nawzajem, zarówno politycznie, jak i militarnie. Wspólne doświadczenia historyczne, takie jak walka o niepodległość i przeciwstawianie się zewnętrznym naciskom, przyczyniły się do rozwoju poczucia braterstwa i wzajemnego szacunku. To powiedzenie wyraża również podobieństwa kulturowe i historyczne, jak również wspólne wartości i tradycje obu narodów.

Współcześnie to powiedzenie często pojawia się w kontekście wzajemnych odwiedzin, wymiany kulturalnej i politycznej współpracy, przypominając o długiej historii przyjaźni między Polską a Węgrami.

Przyjaźń polsko-węgierska jest przykładem unikalnej relacji międzynarodowej, którą symbolizuje flaga opleciona dwoma barwami: czerwienią - reprezentującą odwagę i siłę oraz bielą - symbolizującą czystość i szlachetność Polski, a także czerwienią, bielą i zieleń - odzwierciedlającą siłę, wierność i nadzieję Węgier.

Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej obchodzony jest 23 marca.

Ten znaczek jest znakomicie wykonany, z dbałością o detale, co czyni go trwałym, a zarazem estetycznym dodatkiem do każdego stroju czy kolekcji. Z jego pomocą można wyrazić własną tożsamość narodową, a także sympatię i szacunek dla przyjacielskiego narodu.

Cechy przypinki Polska-Węgry

 1. Wysoka jakość wykonania gwarantująca trwałość
 2. Intensywne i żywe barwy odzwierciedlające narodowe symbole
 3. Uniwersalność zastosowania dzięki odpowiednim wymiarom
 4. Bezbarwna żywica która daje efekt głębi i zabezpiecza flagi

Historia i znaczenie: Znaczek jest nie tylko ozdobą, ale przede wszystkim świadectwem ponadczasowej braterstwa i współpracy między Polakami a Węgrami, co od wieków stanowi jeden z najcieplejszych akcentów w europejskiej dyplomacji.

 • By wyrazić patriotyzm i szacunek dla przyjaźni polsko-węgierskiej
 • Jako element kolekcji pamiątek historycznych
 • By zaznaczyć obecność i wpływ dwóch kultur w życiu codziennym
 • Jako wyjątkowy prezent dla kogoś, kto ceni wartości międzynarodowej solidarności


Specyfikacja

Kod produktu:ar2729
Marka:Jubileo.pl
Kraj produkcji:Polska
Materiał:metal nieszlachetny, polimer 3D
Kolor:srebrny
Długość zawieszki:3,0 cm
Szerokość zawieszki:2,0 cm
Typ zapięcia:gwoździk i motylek
Waga:4.5 g

Najważniejsze cechy

 • Produkt nowy i zapakowany
 • Motyw flagi
 • Mocne zapięcie
 • Efekt wypukłości


Kto ostatnio kupował?

Nasza cena:14,89 zł

Produkt jest dostępny Ilość ograniczona


Monika R.4 szt.10.01.2024 12:45:16