Kup biżuterię przez internet lub zadzwoń: 603 193 026 Kupiliście już: 393 326 szt.
Spinki Mankietowe dla Patryka

Spinki Mankietowe dla Patryka

Nasza cena:59,89 zł

Produkt jest dostępny Ilość ograniczona


Pokaż znajomym na Facebooku 4

Produkt jest dostępny Ilość ograniczona

Najtańsza dostawa od 10,90 zł

 • Produkt nowy
 • Szybka wysyłka w 24h
 • Szybka wysyłka w 24h
 • Najniższa cena

Spinki Koszulowe Z Imieniem Patryk

Spinki do mankietów męskiej koszuli z imieniem "Patryk" to nie tylko elegancki dodatek, ale także osobisty akcent w męskiej garderobie. Wykonane są z wysokiej jakości stopu metali nieszlachetnych, który zapewnia trwałość i wytrzymałość, a jednocześnie oferuje subtelną elegancję dzięki swojemu srebrnemu wykończeniu.

Co wyróżnia te spinki, to unikalna, przeźroczysta żywica, która pokrywa powierzchnię spiniek, tworząc efekt trójwymiarowości. To innowacyjne rozwiązanie nie tylko chroni imię "Patryk", ale także dodaje głębi i wyrafinowania. Napis "Patryk" jest wykonany w wyraźnym, czarnym kolorze na białym tle, co zapewnia doskonałą czytelność i kontrast, a jednocześnie nadaje spinkom klasyczny i uniwersalny wygląd.

Dodatkowo, te spinki do mankietów są zaprojektowane tak, aby były łatwe w użytkowaniu, z niezawodnym mechanizmem zatrzaskowym, który zapewnia bezpieczne i mocne przymocowanie do koszuli. Są idealnym prezentem dla każdego mężczyzny o imieniu Patryk, czy to na urodziny, rocznicę, czy jako wyjątkowy gest uznania.

Spinki te łączą w sobie nowoczesność i tradycję, idealnie pasując zarówno do formalnych strojów biznesowych, jak i bardziej swobodnych, casualowych zestawów. To więcej niż tylko akcesorium - to osobisty akcent, który podkreśla indywidualność i styl noszącego.

Znaczenie imienia Patryk

Imię "Patryk" ma korzenie łacińskie i irlandzkie. Pochodzi od łacińskiego imienia "Patricius", co oznacza "szlachetny" lub "urodzony". Jest to imię o bogatej historii i kulturze, szczególnie popularne w krajach anglojęzycznych, zwłaszcza w Irlandii.

W kontekście irlandzkim, imię to jest nieodłącznie związane ze Świętym Patrykiem, patronem Irlandii. Święty Patryk, żyjący w V wieku, jest znany jako misjonarz, który przyczynił się do rozprzestrzeniania chrześcijaństwa na terenie Irlandii. Jego dzień, 17 marca, jest obchodzony jako Dzień Świętego Patryka, będący świętem narodowym w Irlandii oraz popularnym świętem obchodzonym na całym świecie, szczególnie przez społeczności irlandzkie.

Osoby noszące imię Patryk często są postrzegane jako liderzy i innowatorzy, co odzwierciedla historyczne i kulturalne konotacje związane z tym imieniem. Imię to symbolizuje również siłę, odwagę i determinację, cechy często przypisywane Świętemu Patrykowi w tradycji irlandzkiej.

W Polsce imię Patryk zyskało popularność w ostatnich dekadach i jest często wybierane przez rodziców dla swoich synów. Jego międzynarodowy charakter sprawia, że jest ono dobrze przyjmowane i rozpoznawalne w różnych kulturach na całym świecie.

Święty Patryk

Święty Patryk, znany jako patron Irlandii, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w chrześcijaństwie, zwłaszcza w irlandzkiej tradycji. Jego życie i działalność, choć owiane są legendami, odegrały kluczową rolę w historii i kulturze Irlandii.

Życiorys Świętego Patryka

 • Pochodzenie i Wczesne Lata: Urodził się na przełomie IV i V wieku, prawdopodobnie w Brytanii. Jego rodowód jest przedmiotem dyskusji, ale powszechnie uważa się, że pochodził z rodziny rzymsko-brytyjskiej.
 • Niewola w Irlandii: Jako młody chłopiec został porwany przez irlandzkich najeźdźców i zabrany do Irlandii jako niewolnik. Pracował tam jako pasterz, a w tym okresie jego religijność uległa znacznemu pogłębieniu.
 • Ucieczka i Powrót do Domu: Po około sześciu latach niewoli udało mu się uciec i wrócić do swojej rodziny w Brytanii.
 • Powrót do Irlandii jako Misjonarz: Po powrocie do domu i uzyskaniu religijnego wykształcenia, Patryk twierdził, że otrzymał wezwanie od Boga, aby wrócić do Irlandii jako misjonarz. Jego misja miała ogromny wpływ na rozprzestrzenianie chrześcijaństwa na wyspie.
 • Działalność i Legenda

 • Ewangelizacja i Budowa Kościołów: Święty Patryk jest znany z zakładania kościołów, szkół i klasztorów, przyczyniając się do rozwoju struktur kościelnych w Irlandii.
 • Symbolika i Cuda: Legenda przypisuje mu wiele cudów, w tym wytępienie węży z Irlandii. Jest także znany z użycia koniczyny do wyjaśnienia zasad Trójcy Świętej, co stało się jednym z symboli Irlandii.
 • Śmierć i Dziedzictwo: Święty Patryk zmarł 17 marca, prawdopodobnie w roku 461, choć data ta jest kwestionowana. Jego święto, Dzień Świętego Patryka, obchodzone jest 17 marca i stało się globalnym świętem, świętowanym zarówno przez Irlandczyków, jak i przez ludzi na całym świecie, często z elementami irlandzkiej kultury i tradycji.

Wpływ Kulturowy

Święty Patryk nie tylko miał wpływ na religię, ale także na irlandzką kulturę i tożsamość. Jego postać i dziedzictwo stały się integralną częścią irlandzkiego dziedzictwa narodowego, a Dzień Świętego Patryka jest obchodzony z wielkim entuzjazmem, wyrażającym się w paradach, muzyce, tańcu i zielonym ubarwieniu miast na całym świecie.

Imieniny Patryka

Imieniny Patryka najczęściej obchodzone są:

 • 17 marca
 • 16 marca
 • 28 kwietnia
 • 24 sierpnia


Specyfikacja

Kod produktu:ar1659
Marka:Jubileo.pl
Kraj produkcji:Polska
Materiał:metal nieszlachetny, mosiądz, stal, polimer 3D
Kolor:czarny, biały + srebrny błyszczący
Długość:1,5 cm
Szerokość:1,5 cm
Wysokość:0,2 cm
Typ zapięcia:ruchoma przekładka
W opakowaniu:2 szt.
Waga:8.23 g

Najważniejsze cechy

 • Produkt nowy i zapakowany
 • Błyszcząca powierzchnia
 • Wyraźny napis
 • Efekt wypukłości 3D
 • Mocne zapięcie


Kto ostatnio kupował?

Nasza cena:59,89 zł

Produkt jest dostępny Ilość ograniczona


Piotr W.1 szt.07.02.2022 20:52:12
Magdalena B.1 szt.14.09.2021 12:45:01
Bernadeta M.1 szt.29.11.2018 17:37:27
Magdalena G.1 szt.13.11.2018 11:28:21