Produkt jest dostępny Ilość ograniczona
Najtańsza dostawa od 10,90 zł
Urocza przypinka w kształcie podkowy. Wykonany z metalu nieszlachetnego w kolorze starego złota, zapinana na mocne zapięcie typu motylek.
Zarówno kształt jak i materiał z którego wykonana była podkowa, miały wpływ na uznanie jej za symbol szczęścia i ochrony od złego. W dawnych czasach uważano że to właśnie żelazo ma moc odpędzania złych duchów.
W zależności od położenia, podkowa pełniła różne role. Skierowana końcami do góry - przypominała rogi, które wieszano nad drzwiami domów dla ich obrony, zaś skierowana końcami do dołu, miała chronić przed złymi mocami. Przybijana była też do końskiego kopyta za pomocą siedmiu gwoździ, a przecież liczba siedem uchodziła i nadal uchodzi za liczbę magiczną, szczęśliwą.
| Kod produktu: | ar2637 |
| Marka: | Jubileo.pl |
| Kraj produkcji: | Polska |
| Materiał: | metal nieszlachetny |
| Kolor: | zloty |
| Długość: | 3,0 cm |
| Szerokość: | 2,5 cm |
| Typ zapięcia: | szpilka, motylek |
| Waga: | 3.8 g |
| Producent / osoba odpowiedzialna |
| Oliwia P. | 1 szt. | 11.04.2026 10:25:44 |
| Karina s. | 1 szt. | 14.05.2025 20:48:14 |
| Agnieszka S. | 1 szt. | 24.03.2025 15:03:09 |
| POCZTA P. | 1 szt. | 04.03.2025 12:07:23 |
| Małgorzata A. | 1 szt. | 26.02.2025 23:11:02 |
| Jakub D. | 1 szt. | 23.01.2025 08:38:55 |
| Eliza P. | 1 szt. | 27.11.2024 11:54:18 |
| Agnieszka S. | 1 szt. | 28.10.2024 07:24:45 |
| Ewa M. | 2 szt. | 07.05.2024 23:02:01 |
| DANUTA D. | 1 szt. | 29.04.2024 10:40:56 |
| Radosław W. | 1 szt. | 15.03.2024 16:27:49 |
| Alicja N. | 1 szt. | 16.01.2024 14:47:26 |
| Aneta C. | 1 szt. | 08.10.2023 18:32:59 |
| Ryszard S. | 1 szt. | 07.04.2023 10:29:31 |
| Karina s. | 1 szt. | 02.04.2023 19:41:26 |
| Krzysztof T. | 1 szt. | 02.02.2023 15:37:23 |