Produkt jest dostępny Ilość ograniczona
Najtańsza dostawa od 10,90 zł
Oryginalny wisiorek wykonany z elementów drewnianych i jubilerskiego sznurka woskowanego w kolorze czarnym. Zawieszka jest w kształcie koła z wypalonym pentagramem. Posiada regulację obwodu za pomocą przesuwalnych węzłów.
Słowo pentagram pochodzi z jęz. greckiego, gdzie „pente” znaczy 5, a „gamma” literę. Najstarszy pentagram został odnaleziony w starożytnym mieście Ur – centrum cywilizacji Mezopotamii i datowany jest na rok 3500 p.n.e. Prawdopodobnie używany był jako pieczęć królewska. W średniowieczu, przez krótki czas, ta pięcioramienna gwiazda przeniknęła także do chrześcijaństwa i miała symbolizować Pięć Ran Chrystusa oraz cnoty rycerskie.Od XIV w. pentagram uważany jest za symbol szatana. Z kolei w XIX wieku Alphonse Louis Constans, niedoszły kapłan francuski, lepiej znany jako Eliphas Levi, wprowadził podział na pentagram „dobry”, tzw. biały, odwrócony jednym wierzchem do góry oraz „zły”, tzw. czarny.
| Kod produktu: | ar2485 |
| Marka: | Jubileo.pl |
| Kraj produkcji: | Polska |
| Materiał: | sznurek jubilerski, drewno |
| Kolor: | czarny, brązowy |
| Długość zawieszki: | 2,0 cm |
| Szerokość zawieszki: | 2,0 cm |
| Długość całkowita: | 74,0 cm |
| Typ sznurka: | sznurek jubilerski woskowany 2 mm |
| Typ zapięcia: | węzeł |
| Waga: | 2.3 g |
| Producent / osoba odpowiedzialna |
| Milana A. | 1 szt. | 30.01.2026 19:46:58 |
| Mariola P. | 2 szt. | 14.05.2025 15:48:39 |
| Dominika D. | 1 szt. | 19.05.2024 19:22:46 |
| Piotr L. | 1 szt. | 03.06.2023 06:53:07 |
| Aleksandra J. | 1 szt. | 10.05.2023 15:17:12 |
| Tomasz L. | 1 szt. | 24.09.2022 22:01:04 |
| Piotr K. | 1 szt. | 03.08.2022 21:33:57 |
| Anna M. | 1 szt. | 21.01.2022 11:12:56 |
| Martha N. | 1 szt. | 21.10.2021 23:05:35 |