Produkt nie jest już dostępny Wyprzedano
Najtańsza dostawa od 10,90 zł
Oryginalny męski wisiorek w gotyckim stylu, w kształcie czaszki osadzonej w tribalowym motywie. Do zawieszki dołączona jest elastyczna, kauczukowa, linka z zapięciem.
Czaszka symbolizuje nieśmiertelność, marność życia i śmierć. Znak ten jest bardzo stary, powstał w chrześcijańskich katakumbach. W średniowieczu ozdabiano nim nagrobki, występował też w wielu tekstach jako memento mori - pamiętaj o śmierci.
Czaszka od wieków ma silną pozycję. Mówił o niej Kordian i Faust. Hamlet, gdyby wiedział, jak popularna w przyszłości stanie się czaszka, pewnie nie potraktowałby jej tak obcesowo.
Wizerunku czaszki nikt się już dziś nie boi. Dawne znaczenia tego symbolu nieco się zdewaluowały. W średniowieczu krzyczały do ludzi z każdego obrazu, ostrzegały by pamiętali o śmierci. W baroku nawoływały do tego, by nie grzeszyć, bo życie jest krótkie. Czaszki były też powszechnym trofeum walki, służyły również jako kielichy. Obecnie czaszki wzbogacone o piszczele straszą nas z transformatorów i butelek z trującymi substancjami.
Już oswojony, ponadczasowy symbol rządzi nadal w modzie i kulturze.
| Kod produktu: | aj460 |
| Marka: | Jubileo.pl |
| Kraj produkcji: | Polska |
| Materiał: | metal nieszlachetny koloru starego złota |
| Długość: | 3,4 cm |
| Szerokość: | 2,5 cm |
| Całkowita długość rzemyka: | 45 cm |
| Typ rzemyka: | czarny, kauczukowy |
| Typ zapięcia: | karabińczyk |
| Waga: | 5.68 g |
| Producent / osoba odpowiedzialna |
| Ola R. | 1 szt. | 30.07.2025 14:32:04 |
| Zuzanna K. | 1 szt. | 28.03.2025 23:38:17 |
| Anna S. | 1 szt. | 12.03.2025 17:02:17 |
| Hanna K. | 1 szt. | 11.11.2024 16:08:39 |
| Zuzanna L. | 1 szt. | 01.07.2024 17:20:56 |
| Lukasz M. | 1 szt. | 29.06.2024 21:51:01 |
| Natalia I. | 1 szt. | 20.02.2024 11:39:42 |
| Agata S. | 1 szt. | 30.11.2023 09:41:55 |
| Roman F. | 1 szt. | 14.11.2022 20:26:12 |
| Anna Ł. | 1 szt. | 01.06.2022 11:24:40 |
| Tomasz K. | 1 szt. | 02.01.2021 03:10:02 |
| Piotr K. | 1 szt. | 26.11.2020 15:48:54 |
| Szymon B. | 1 szt. | 09.12.2019 15:06:37 |
| Marzena M. | 1 szt. | 13.08.2019 10:14:27 |
| Robert A. | 5 szt. | 07.07.2019 14:08:41 |
| Magdalena K. | 1 szt. | 11.03.2019 17:28:04 |