Kup biżuterię przez internet lub zadzwoń: 603 193 026 Kupiliście już: 389 550 szt.
Spinki do Rękawów dla Adama

Spinki do Rękawów dla Adama

Nasza cena:59,89 zł

Produkt jest dostępny Ilość ograniczona


Pokaż znajomym na Facebooku 4

Produkt jest dostępny Ilość ograniczona

Najtańsza dostawa od 10,90 zł

 • Produkt nowy
 • Szybka wysyłka w 24h
 • Szybka wysyłka w 24h
 • Najniższa cena

Mankietowe Spinki Z Imieniem Adam

Te ekskluzywne spinki do mankietów, noszące dumnie imię "Adam", są kwintesencją współczesnego męskiego stylu. Wykonane z wysokiej jakości stopów metali nieszlachetnych, oferują wytrzymałość i trwałość, zachowując jednocześnie elegancki, srebrzysty połysk. Ich wyjątkowy design łączy klasyczną elegancję z nowoczesną estetyką.

Każda spinka została zaprojektowana z dbałością o detale. Białe tło stanowi idealne płótno dla wyraźnego, czarnego napisu "Adam", prezentującego się z imponującym efektem 3D. Ta trójwymiarowa cecha dodaje głębi i charakteru, czyniąc spinki wyjątkowym dodatkiem do każdej formalnej lub biznesowej garderoby.

Solidna przekładka zapewnia nie tylko wygodę użytkowania, ale także gwarantuje, że spinki pozostaną na miejscu przez cały dzień, bez względu na okoliczności. Ich uniwersalny design sprawia, że są one idealnym wyborem na różne okazje - od ważnych spotkań biznesowych po eleganckie wydarzenia wieczorowe.

Te spinki do mankietów to nie tylko praktyczny dodatek, ale także wyrafinowany wyraz osobistego stylu. Są doskonałym prezentem dla każdego mężczyzny ceniącego sobie klasykę połączoną z nowoczesnym akcentem. Idealne dla tych, którzy chcą wyrazić swoją indywidualność i elegancję w każdym detalu.

Znaczenie i pochodzenie imienia Adam

Imię Adam ma długą i fascynującą historię, sięgającą korzeniami najstarszych zapisanych tradycji. Jego pochodzenie jest wielowątkowe i odzwierciedla bogactwo kulturowe oraz religijne, które towarzyszy ludzkości od tysięcy lat.

 • Etymologia i oochodzenie biblijne Najbardziej znane pochodzenie imienia Adam znajdujemy w Biblii, w Księdze Rodzaju, gdzie Adam jest pierwszym stworzonym człowiekiem. Słowo "Adam" w języku hebrajskim, z którego wywodzi się to imię, ma kilka znaczeń, w tym "człowiek", "ludzkość" oraz "ziemia". Jest to nawiązanie do biblijnej historii stworzenia, w której Adam został ulepszony z gliny lub ziemi (hebr. 'adamah'). Historia ta niesie ze sobą bogate znaczenie metaforyczne, ukazując Adama jako istotę niewinną, pierwotną, a zarazem odpowiedzialną za pierwszy grzech, co wprowadza motyw moralnej odpowiedzialności i wolnej woli.Ten aspekt pochodzenia podkreśla związek człowieka z ziemią i naturą, a także jego fundamentalną rolę jako pierwszego człowieka.
 • Znaczenie kulturowe i religijne Adam jest postacią centralną nie tylko w chrześcijaństwie, ale także w judaizmie i islamie, co czyni to imię ważnym elementem wielu kultur i religii. W judaizmie, Adam jest często postrzegany jako archetypalny człowiek, protoplasta ludzkości, podobnie jak w chrześcijaństwie. W islamie, Adam (arab. آدم) jest uznawany za pierwszego człowieka i proroka, który wprowadza motyw stworzenia i początku ludzkości. W aspekcie lingwistycznym, Adam jest imieniem uniwersalnym, adaptującym się do wielu języków i kultur. Znajduje swoje odpowiedniki w wielu tradycjach, od Adan w języku hiszpańskim, przez Adem w tureckim, aż po Aadam w języku somalijskim. Ta wszechstronność sprawia, że imię to jest ponadczasowe i globalne.
 • Filozoficzne i metaforyczne interpretacje W różnych filozoficznych i metaforycznych interpretacjach, Adam często symbolizuje początek, niewinność, a także ludzkie dążenie do wiedzy i zrozumienia świata. Historia Adama i Ewy w raju, ich spotkanie z zakazanym owocem i następujące po tym wydarzenia, są interpretowane na wiele sposobów, od dosłownych po alegoryczne, odzwierciedlając uniwersalne pytania o naturę ludzkości, wolność wyboru i konsekwencje naszych działań.
 • Rozprzestrzenianie się imienia W średniowieczu, imię Adam stało się popularne w całej Europie, szczególnie wśród chrześcijan. Jego popularność utrzymuje się do dziś w wielu kulturach i językach, co czyni je jednym z najbardziej uniwersalnych imion na świecie.
 • Współczesne znaczenie i popularność Współcześnie, imię Adam jest nadawane dzieciom na całym świecie, odnosząc się do tej bogatej i zróżnicowanej historii. Jego uniwersalność i głębokie korzenie sprawiają, że imię to pozostaje popularnym i cenionym wyborem dla nowo narodzonych chłopców, będąc jednocześnie mostem łączącym różne kultury i tradycje. W polskiej kulturze, Adam jest imieniem popularnym i szanowanym, często kojarzonym z cechami takimi jak siła, determinacja i zdolność do przywództwa.

Kiedy są imieniny Adama?

Imieniny Adama obchodzone są w różnych dniach w zależności od kalendarza liturgicznego danego kraju. W polskim kalendarzu imienin, najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Adama jest 24 grudnia. Jest to dzień wigilii Bożego Narodzenia, co czyni te imieniny szczególnie pamiętnymi i świątecznymi.

Inne daty to: 25 lutego, 6 kwietnia, 16 maja, 31 lipca, 8 września.


Specyfikacja

Kod produktu:ar1595
Marka:Jubileo.pl
Kraj produkcji:Polska
Materiał:metal nieszlachetny, mosiądz, stal, polimer 3D
Kolor:czarny, biały + srebrny błyszczący
Długość:1,5 cm
Szerokość:1,5 cm
Wysokość:0,2 cm
Typ zapięcia:ruchoma przekładka
W opakowaniu:2 szt.
Waga:8.23 g

Najważniejsze cechy

 • Produkt nowy i zapakowany
 • Błyszcząca powierzchnia
 • Wyraźny napis z imieniem Adam
 • Efekt wypukłości 3D
 • Mocne ruchome zapięcie


Kto ostatnio kupował?

Nasza cena:59,89 zł

Produkt jest dostępny Ilość ograniczona


Marzena K.1 szt.02.04.2022 13:28:52
Adam K.1 szt.15.12.2020 18:06:35
Agnieszka M.1 szt.26.01.2020 07:02:37
Sylwia U.1 szt.04.02.2019 09:36:08
Dariusz W.1 szt.16.07.2018 10:52:28