Kup biżuterię przez internet lub zadzwoń: 603 193 026 Kupiliście już: 389 553 szt.
Spinki do Mankietów dla Artura

Spinki do Mankietów dla Artura

Nasza cena:59,89 zł

Produkt jest dostępny Ilość ograniczona


Pokaż znajomym na Facebooku 3

Produkt jest dostępny Ilość ograniczona

Najtańsza dostawa od 10,90 zł

 • Produkt nowy
 • Szybka wysyłka w 24h
 • Szybka wysyłka w 24h
 • Najniższa cena

Spinki Dla Mężczyzny Imieniem Artur

Spinki do koszuli dla mężczyzn, które prezentowane są, to eleganckie akcesoria, które łączą w sobie klasyczny styl z nowoczesnym akcentem. Wykonane z trwałego metalu nieszlachetnego, te spinki są nie tylko wytrzymałe, ale także zapewniają doskonałe wykończenie każdego stroju. Ich unikalny design zawiera efekt 3D, który nadaje głębi i wymiaru czarnemu napisowi "Artur", wyraźnie kontrastującemu na białym tle.

Dzięki solidnej konstrukcji i mocnej przekładce, te spinki zapewniają pewne i stabilne mocowanie, eliminując ryzyko przypadkowego odpadnięcia czy przesunięcia się mankietu. Idealne dla mężczyzn, którzy cenią sobie elegancję i indywidualność, stanowią one wyjątkowy dodatek do każdego eleganckiego stroju, zarówno na specjalne okazje, jak i do codziennego noszenia w pracy.

Te spinki do mankietów to nie tylko funkcjonalny element garderoby, ale także wyrazisty akcent, który dodaje charakteru i osobistego stylu. Są idealnym prezentem dla każdego Artura, który chce wyróżniać się w tłumie, podkreślając swoją unikalność i elegancję. Ich uniwersalny design sprawia, że pasują do szerokiej gamy koszul, od klasycznych białych po wzorzyste i kolorowe, co czyni je wszechstronnym dodatkiem dla każdego mężczyzny.

Znaczenie imienia Artur

Imię Artur ma bogatą historię i wielowarstwowe znaczenie. Jego dokładne pochodzenie jest niepewne, ale uważa się, że ma korzenie celtyckie lub łacińskie. Niektóre teorie sugerują, że pochodzi od słowa "artos", co w języku celtyckim oznacza "niedźwiedź", co może symbolizować siłę i odwagę. Inne źródła wskazują na łacińskie słowo "arturus", co oznacza szlachetny lub dzielny.

W wielu kulturach imię Artur jest kojarzone z legendarnym królem Arturem, postacią znaczącą w mitologii i literaturze brytyjskiej. Król Artur, znany z takich opowieści jak "Miecz w kamieniu" czy "Rycerze Okrągłego Stołu", symbolizuje idealnego władcy: mężnego, sprawiedliwego i szlachetnego. Jest postacią historyczną, która żyła na przełomie V i VI wieku. Był on władcą Brytów, którzy walczyli z najeźdźcami saskimi. Postać ta od wieków inspiruje opowieści i jest uosobieniem cnot rycerskich.

W kontekście osobistym, imię Artur często kojarzy się z cechami takimi jak siła, odwaga, liderstwo i uczciwość. Osoby noszące to imię są często postrzegane jako silne, zdecydowane i zdolne do przywództwa. Można też przypisywać im szlachetność i wysokie standardy moralne, będące odzwierciedleniem legendarnego króla Artura.

W różnych kulturach i językach imię to może przyjmować różne formy, ale jego podstawowe znaczenie i skojarzenia pozostają zasadniczo podobne, podkreślając uniwersalny charakter i trwałą popularność tego imienia.

Święty Artur patron benedyktynów

Święty Artur z Glastonbury, benedyktynski mnich żyjący w XVI wieku, był wychowywany w opactwie Glastonbury. Tam też studiował teologię i prawo. Po złożeniu ślubów zakonnych, osiągnął pozycję skarbnika w tym opactwie.

W roku 1539, w trakcie reformacji w Anglii, opactwo Glastonbury zostało rozwiązane. Artur, który odmówił uznania władzy króla Henryka VIII, został aresztowany. Skazany na śmierć, został stracony w Glastonbury 15 listopada tegoż roku.

Jest uznawany za patrona opactwa Glastonbury oraz benedyktynów i benedyktynek.

W kręgach sceptyków pojawiają się pytania dotyczące istnienia św. Artura, czy też jego istnienia "zgodnie z zasadami kościelnymi". Niemniej, Artur z Glastonbury jest zapisany w Martyrologium Romanum, oficjalnej księdze Kościoła katolickiego, zawierającej spis błogosławionych i świętych, co sprawia, że jest on uznawany przez Kościół katolicki za świętego.

Założenia mówią, że św. Artur nie został oficjalnie kanonizowany, lecz "kanonizacja" nastąpiła poprzez tradycję i praktyki wiernych - katolików z Anglii, a także z Bretanii i Normandii.

Artur - charakterystyka i archetyp

Osoby noszące imię Artur charakteryzują się zwykle jako introwertycy i indywidualiści, odznaczający się silną potrzebą niezależności, odwagą, stanowczością oraz energią.

W wielu kulturach i tradycjach, Artur to imię kojarzone z odwagą i szlachetnością, często dzięki legendzie o Królu Arturze. Osoby o tym imieniu mogą być postrzegane jako posiadające następujące cechy:

 • Przywódczość: Odwaga i zdolność do prowadzenia innych.
 • Szczerość: Uczciwość i otwartość w wyrażaniu swoich myśli i uczuć.
 • Szlachetność: Wysokie standardy moralne i dążenie do postępowania etycznego.
 • Lojalność: Głębokie poczucie przywiązania i wierności.
 • Odwaga: Umiejętność stawienia czoła trudnościom i wyzwaniami.
 • Sprawiedliwość: Dążenie do uczciwego i równego traktowania innych.
 • Inteligencja: Zdolności analityczne lub strategiczne myślenie.
 • Wrażliwość: Empatia i zdolność do głębokiego odczuwania emocji innych.
 • Dobroczynność: Skłonność do pomagania innym i angażowania się w działania na rzecz wspólnego dobra.
 • Zdecydowanie: Pewność siebie i zdolność do podejmowania trudnych decyzji.

Kiedy są obchodzone imieniny Artura?

Imieniny Artura obchodzone są w Polsce kilka razy w ciągu roku. Najpopularniejsze daty to

 • 6 października
 • 15 listopada
 • 11 grudnia.

Dodatkowo, w różnych źródłach można znaleźć informacje o innych datach, na przykład 7 i 8 stycznia, co wskazuje na to, że istnieje kilka dat związanych z różnymi świętymi o tym imieniu. Święci kojarzeni z imieniem Artur to między innymi św. Artur z Glastonbury, wspominany 15 listopada, oraz bł. Artur Bell, wspominany 11 grudnia.


Specyfikacja

Kod produktu:ar1601
Marka:Jubileo.pl
Kraj produkcji:Polska
Materiał:metal nieszlachetny, mosiądz, stal, polimer 3D
Kolor:biały, czarny + srebrny błyszczący
Długość:1,5 cm
Szerokość:1,5 cm
Wysokość:0,2 cm
Typ zapięcia:ruchoma przekładka
W opakowaniu:2 szt.
Waga:8.23 g

Najważniejsze cechy

 • Produkt nowy i zapakowany
 • Błyszcząca powierzchnia
 • Wyraźny napis z imieniem Artur
 • Mocne obrotowe zapięcie


Kto ostatnio kupował?

Nasza cena:59,89 zł

Produkt jest dostępny Ilość ograniczona


Urszula L.1 szt.13.12.2019 15:13:22
Julia L.1 szt.09.12.2019 21:20:38
ANNA Z.1 szt.19.07.2019 02:32:57