Kup biżuterię przez internet lub zadzwoń: 603 193 026 Kupiliście już: 393 675 szt.
Przypinka z flagami Unii i NATO

Przypinka z flagami Unii i NATO

Nasza cena:14,89 zł

Produkt jest dostępny Ilość ograniczona


Pokaż znajomym na Facebooku 1

Produkt jest dostępny Ilość ograniczona

Najtańsza dostawa od 10,90 zł

 • Produkt nowy
 • Szybka wysyłka w 24h
 • Szybka wysyłka w 24h
 • Najniższa cena

Znaczek Z Flagami Unii Europejskiej I Nato

Znaczek ten przedstawia dwie przylegające do siebie flagi, które symbolizują współpracę i jedność między Unią Europejską a NATO. Po lewej stronie widnieje flaga Unii Europejskiej, charakteryzująca się głębokim niebieskim tłem i dwunastoma złotymi gwiazdami ułożonymi w okrąg, które reprezentują jedność, solidarność i harmonię wśród narodów Europy. Po prawej stronie umieszczona jest flaga NATO, która w odcieniach granatowych z białym kompasem w centrum, otoczonym białym obramowaniem, symbolizuje globalny zasięg i strategiczny kierunek działania organizacji.

Przypinka wykonana jest z wysokiej jakości metalu nieszlachetnego o srebrzystym wykończeniu, co nadaje jej elegancji i trwałości. Dzięki temu znaczek nie tylko świetnie się prezentuje, ale również jest odporny na codzienne zużycie. Mechanizm zapinania na motylek jest nie tylko praktyczny, ale i wygodny, co sprawia, że znaczek jest łatwy w użytkowaniu na różnego rodzaju ubraniach czy akcesoriach. Ten elegancki i symboliczny gadżet doskonale nadaje się na różne okazje, podkreślając zaangażowanie w sprawy międzynarodowe oraz wspólne wartości łączące kraje członkowskie obu organizacji.

Unia Europejska i Nato

Unia Europejska (UE) i Organizacja Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO) to dwie fundamentalne instytucje, które odgrywają kluczowe role w kształtowaniu bezpieczeństwa, stabilności oraz rozwoju politycznego i gospodarczego w Europie i poza nią. Chociaż każda z tych organizacji ma odrębne cele i struktury, ich wzajemne relacje i współpraca są nieocenione dla osiągnięcia wspólnych celów.

 • Unia Europejska: Siła Wspólnoty
  Unia Europejska to polityczna i gospodarcza unia 27 państw europejskich, która powstała z idei zjednoczenia kontynentu po II wojnie światowej. Główne cele UE obejmują zapewnienie pokoju, promowanie dobrobytu gospodarczego, wspieranie demokracji i praw człowieka oraz rozwijanie współpracy międzynarodowej. UE działa na podstawie traktatów, które określają kompetencje i zasady funkcjonowania instytucji unijnych, takich jak Parlament Europejski, Rada Europejska, Komisja Europejska i Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
 • Jednym z najbardziej znaczących osiągnięć UE jest utworzenie jednolitego rynku, który umożliwia swobodny przepływ towarów, usług, kapitału i osób pomiędzy państwami członkowskimi. Wspólna waluta, euro, jest używana przez 19 z 27 państw członkowskich, tworząc strefę euro, która jest jedną z największych gospodarek na świecie. UE promuje również współpracę w dziedzinie edukacji, nauki, technologii, ochrony środowiska oraz polityki społecznej.

 • NATO: Sojusz dla Bezpieczeństwa
  NATO, założone w 1949 roku, jest międzynarodowym sojuszem wojskowym, którego celem jest zapewnienie bezpieczeństwa jego członkom poprzez wspólną obronę i współpracę wojskową. Obecnie NATO liczy 30 państw członkowskich z Europy i Ameryki Północnej. Traktat Północnoatlantycki, znany również jako Traktat Waszyngtoński, jest podstawowym dokumentem regulującym funkcjonowanie NATO i zawiera słynny artykuł 5, który stanowi, że atak na jednego członka jest traktowany jako atak na wszystkich członków sojuszu.
 • NATO angażuje się w różnorodne misje i operacje na całym świecie, od działań pokojowych i stabilizacyjnych po operacje wojskowe. Sojusz odgrywa kluczową rolę w przeciwdziałaniu zagrożeniom terrorystycznym, cyberbezpieczeństwie oraz reagowaniu na kryzysy humanitarne i klęski żywiołowe.

 • Współpraca UE i NATO: Synergia dla Bezpieczeństwa i Stabilności
  Choć UE i NATO mają różne mandaty, ich współpraca jest niezbędna dla zapewnienia pokoju i bezpieczeństwa w Europie i na świecie. Obie organizacje łączą siły, aby sprostać wspólnym wyzwaniom, takim jak przeciwdziałanie zagrożeniom hybrydowym, cyberatakom, terroryzmowi oraz niestabilności w regionach sąsiednich.
 • Jednym z kluczowych aspektów współpracy jest wzajemne uzupełnianie się w zakresie zdolności obronnych. UE, poprzez swoją Wspólną Politykę Bezpieczeństwa i Obrony (WPBiO), rozwija zdolności wojskowe i cywilne, które mogą wspierać operacje NATO. Z kolei NATO, dzięki swojej strukturze wojskowej i zasobom, może wspierać operacje i misje prowadzone przez UE.

  Współpraca ta została zacieśniona poprzez różne porozumienia i inicjatywy, takie jak Wspólne Deklaracje UE-NATO z 2016 i 2018 roku, które określają priorytety współpracy w dziedzinach takich jak mobilność wojskowa, cyberbezpieczeństwo, reagowanie na zagrożenia hybrydowe oraz wzmocnienie partnerstw z krajami trzecimi.

 • Wspólne Wartości i Cele
  Zarówno UE, jak i NATO opierają się na wspólnych wartościach, takich jak demokracja, rządy prawa, poszanowanie praw człowieka i dążenie do pokoju. Obie organizacje dążą do wzmocnienia międzynarodowego ładu opartego na zasadach współpracy i multilateralizmu.

Wspólne wysiłki na rzecz stabilizacji regionów sąsiednich, promowanie reform demokratycznych oraz wspieranie partnerstw z krajami spoza UE i NATO są kluczowymi elementami ich działalności. Przykładem takiej współpracy jest wspólne zaangażowanie w stabilizację Bałkanów Zachodnich, gdzie zarówno UE, jak i NATO odgrywają istotne role w promowaniu bezpieczeństwa, rozwoju gospodarczego i integracji regionalnej.


Specyfikacja

Kod produktu:ar2762
Marka:Jubileo.pl
Kraj produkcji:Polska
Materiał:metal nieszlachetny, polimer 3D
Kolor:srebrny
Długość zawieszki:3,0 cm
Szerokość zawieszki:2,0 cm
Typ zapięcia:gwoździk i motylek
Waga:4.1 g

Najważniejsze cechy

 • Produkt nowy i zapakowany
 • Elegancki design
 • Kompaktowy rozmiar
 • Symbolika i prestiż


Kto ostatnio kupował?

Nasza cena:14,89 zł

Produkt jest dostępny Ilość ograniczona


Jerzy S.1 szt.05.06.2024 10:59:33