Produkt jest dostępny Ilość ograniczona
Najtańsza dostawa od 10,90 zł
Stojąca figurka Żyda z monetą w kolorze starego złota, wykonana z metalu nieszlachetnego.
Żydzi zawsze symbolizowali świetnych biznesmenów, ludzi mądrze inwestujących bardzo rozsądnych i skrupulatnych. Stąd też wzięło się przekonanie, ze figurka żyda z pieniążkiem przynosi szczęście w biznesie. Niekiedy przedstawiany jest też z księgą rachunkową i piórem lub z sakwą wypełnioną złotem, świecą czy lampą. Ma jednak znaczenie jakiego żyda się wybierze. Mężczyzna ten powinien być w średnim wieku z brodą i siwizną - co symbolizuje jego dojrzałość, wiedzę i zdobyte doświadczenie. Zbyt młody będzie sugerował jednak pochopne, nieprzemyślane decyzje a zbyt stary - zastój i przestarzałe metody działania.
"Kto nie ma w domu Żyda – temu bida".
| Kod produktu: | aj2014 |
| Marka: | Jubileo.pl |
| Kraj produkcji: | Polska |
| Materiał: | metal nieszlachetny, pokryty mosiądzem |
| Kolor: | antyczny złoty |
| Szerokość: | 3,0 cm |
| Wysokość: | 3,8 cm |
| Waga: | 18.5 g |
| Producent / osoba odpowiedzialna |
| Ireneusz C. | 2 szt. | 09.05.2026 13:33:06 |
| Ireneusz C. | 1 szt. | 22.04.2026 17:18:16 |
| ŁUKASZ K. | 1 szt. | 12.04.2026 14:32:32 |
| Bożena S. | 1 szt. | 06.04.2026 18:29:34 |
| Marzena R. | 1 szt. | 21.03.2026 22:55:42 |
| Sylwia K. | 1 szt. | 18.03.2026 15:37:42 |
| Krystyna A. | 1 szt. | 25.12.2025 20:36:31 |
| Agnieszka P. | 1 szt. | 14.12.2025 20:11:18 |
| Agnieszka P. | 1 szt. | 14.12.2025 20:10:29 |
| Anna M. | 1 szt. | 04.12.2025 14:49:17 |
| Iwona T. | 2 szt. | 02.11.2025 14:44:53 |
| marzena c. | 1 szt. | 13.10.2025 10:46:55 |
| Jolanta K. | 2 szt. | 12.08.2025 12:56:58 |
| Ewa T. | 1 szt. | 27.07.2025 16:52:49 |
| Anna K. | 1 szt. | 10.07.2025 11:03:42 |
| Krzysztof t. | 1 szt. | 25.06.2025 14:59:39 |