Kup biżuterię przez internet lub zadzwoń: 603 193 026 Kupiliście już: 389 652 szt.
Brelok bling bling Marihuana

Brelok bling bling Marihuana

Nasza cena:25,89 zł

Produkt nie jest już dostępny Wyprzedano


Pokaż znajomym na Facebooku 18

Produkt nie jest już dostępny Wyprzedano

Najtańsza dostawa od 10,90 zł

  • Produkt nowy
  • Szybka wysyłka w 24h
  • Szybka wysyłka w 24h
  • Najniższa cena

Brelok Marihuana Posrebrzany Bling Do Kluczy

Ten duży oryginalny brelok to połączenie estetyki i funkcjonalności. Jego centralnym elementem jest duży, charakterystyczny liść Cannabis, wykonany z lśniącego polerowanego stopu metali nieszlachetnych. Powierzchnia breloka jest nie tylko błyszcząca, ale także starannie pokryta galwaniczną powłoką ze srebra, co dodaje mu elegancji i zapewnia długotrwałą odporność na ścieranie i zarysowania.

Wewnątrz liścia znajdują się wysokiej jakości szklane cyrkonie, które mienią się i błyszczą w świetle, przyciągając uwagę i dodając luksusowego wyglądu. Cyrkonie te mogą być w różnych kolorach, np. zielonym, aby nawiązywać do koloru liścia, lub przezroczystym, aby dodać bardziej uniwersalnego charakteru.

Emblemat liścia jest zawieszony na ozdobnym łączniku, który dodatkowo jest dekorowany mniejszymi elementami lub grawerowanymi detalami, co jeszcze bardziej podkreśla jego unikalność. Łącznik przechodzi w solidne, metalowe kółko, które zapewnia bezpieczne i łatwe przymocowanie breloka do kluczy lub innego przedmiotu.

Zapięcie breloka, typu karabińczyk, jest mocne i niezawodne, co gwarantuje, że brelok pozostanie na swoim miejscu. Zapięcie to może być również ozdobione, na przykład małym grawerem lub dodatkowym, mniejszym kryształem.

Całość tworzy wyjątkowe i stylowe akcesorium, które może być świetnym prezentem dla miłośników nietypowych i eleganckich dodatków, a także sympatyków tematyki związanej z liściem Cannabis i rasta. Jest to przedmiot, który łączy w sobie nowoczesny design z klasyczną elegancją, będąc jednocześnie praktycznym dodatkiem do codziennego użytku.

Konopia indyjska

Konopie siewne (Cannabis sativa L.) to rośliny z rodziny konopiowatych (Cannabaceae Endl.), które w warunkach naturalnych występują w Afganistanie, na Zakaukaziu oraz w górach Ałtaj i Tienszan. Ich uprawa rozpowszechniona jest jednak w różnych częściach świata.

Powszechna nazwa marihuana (z hiszp. mariguana, marihuana) oznacza tak naprawdę wysuszone i czasem sfermentowane kwiatostany żeńskich roślin konopi Cannabis indica, często również zmieszane z niewielką ilością liści. Zawierają one substancje psychoaktywne z grupy kannabinoli, które działają na organizm ludzki poprzez agonizm receptorów kanabinoidowych. Związkiem odpowiedzialnym za działanie psychotropowe rej rośliny jest głównie tetrahydrokannabinol (THC), który znajduje się również w haszyszu produkowanym z zestalonej żywicy konopi.

Działanie psychotropowe

W zależności od warunków roślina ta powoduje reakcje organizmu takie jak: odprężenie, uspokojenie i rozkurczenie mięśni, spadek aktywności fizycznej, zaburzone poczucie czasu i przestrzeni, poczucie euforii, zaburzenie koncentracji, wzmożone poczucie nowości oraz pobudzenie apetytu i wrażeń seksualnych. W Polsce według prawa jest ona zakazanym środkiem odurzającym i jest powszechnie uznawana za narkotyk. Przeprowadzone jak dotąd badania nie dają jednoznacznych rezultatów co do kwestii szkodliwości oraz skutków długotrwałego przyjmowania marihuany. Stwierdzono jednak że przy przewlekłym stosowaniu tej używki pojawiają się objawy tzw. zespołu amotywacyjnego: zaburzenia snu (spanie w ciągu dnia), apatia, zanik zainteresowań, zaburzenia pamięci i problemy z koncentracją, ograniczenie kontaktów z ludźmi, zaburzenia w przyswajaniu nowych wiadomości, tzw. myślenie porozrywane i upośledzenie zdolności rozwiązywania problemów, krytycyzmu i planowania przyszłości. Ponadto występują również objawy fizjologiczne które zróżnicowane są w zależności od płci i wieku.

Wykorzystanie w medycynie

Poza negatywnymi skutkami stosowania marihuany, istnieje również szereg pozytywnych właściwości substancji w niej zawartych. Konopie zawierają także pokrewną grupę składników określaną jako kaniflawiny (ang. cannflavins), które to przyczyniają się do korzystnego działania kanabinoidów takich jak zmniejszenie odczuwania bólu oraz działania przeciwzapalnego. Ponadto efekt stosowania powodujący rozkurczenie mięśni, zmniejszenie ciśnienia śródgałkowego oraz rozszerzenie oskrzeli może być w niektórych przypadkach bardzo pożądany. Te właściwości powodują że konopie indyjskie i zawarte w nich kannabinoidy są coraz szerzej stosowane w medycynie (i.in w USA, Kanadzie) m.in. w terapii stwardnienia rozsianego (SM). Jako ciekawostkę warto również wspomnieć że substancja Delta-9-THC w testach okazała się skutecznym środkiem w leczeniu glejaka ludzkiego mózgu. Jej nietoksyczna dawka niszczy w procesie autofagii komórki rakowe a nie zabija komórek zdrowych. Medyczne korzyści ze stosowania kannabinoidów są całkowicie niezależne od ubocznych efektów psychoaktywnych. Badania wykazały jednak, że duża liczba pacjentów może osiągnąć korzyści z leczenia przed pojawieniem się objawów długotrwałego odurzenia.

Symbolika

W pewnych kulturach rośliny konopi posiadają specjalne znaczenie. Według Rastafarian palenie świętego ziela, którym jest marihuana, to bardzo ważny element religii. Czynność ta jest aktem religijnym i według wierzeń dowodzić temu mają niektóre fragmenty Biblii. Ma ona zwiększać świadomość i dawać oczyszczenie ciała i ducha. Jest uważana jako klucz do świadomego myślenia zbliżający wyznawców do Jah. Rastafarianie wykorzystują ją do wnioskowania (rezonowanie) i traktowana jest przez nich jako sakrament, który powiększa świadomość i ułatwia pokojowe współistnienie. Rasta wierzą ponadto że zioło jest zbawieniem narodów (jak twierdził Bob Marley) i że roślina ta wyrosła na grobie króla Salomona.

Konopie indyjskie znane są także w hinduiźmie, gdzie uważane są za roślinę świętą, która jest ściśle związana z bogiem Śiwą. Znane są pod nazwą ganja, gandża i ich umiarkowane spożywanie jest akceptowane społecznie gdy odbywa się w kontekście religijnym, zwłaszcza podczas świąt Śiwaratri lub Holi. Konopia indyjska używana jest przez ascetów zwanych sadhu poprzez palenie lub spożywanie specjalnego napoju z mleka, migdałów i konopi zwanego bhangu.


Specyfikacja

Kod produktu:rr40
Marka:Jubileo.pl
Kraj produkcji:Polska
Materiał:metal nieszlachetny, posrebrzany
Długość:6 cm
Szerokość:5,5 cm
Typ zapięcia:karabińczyk
Waga:35 g

Najważniejsze cechy

  • Produkt nowy i zapakowany
  • Pokryty srebrem
  • Błyszczące cyrkonie
  • Solidne zapięcie
  • Najwyższa jakość wykonania


Kto ostatnio kupował?

Nasza cena:25,89 zł

Produkt nie jest już dostępny Wyprzedano


Łukasz B.1 szt.26.10.2014 15:34:04
Rafał G.1 szt.26.02.2014 18:31:19
Renata M.1 szt.13.01.2014 20:46:28
Bożena K.1 szt.21.08.2013 20:45:12
Iwona G.1 szt.29.05.2013 12:59:48
Sebastian R.1 szt.24.05.2013 22:12:30
Magdalena S.1 szt.29.03.2013 22:02:33
Sebastian R.1 szt.17.03.2013 11:05:07
Elżbieta Z.1 szt.27.09.2012 22:10:55
mariusz u.1 szt.28.08.2012 16:27:25
kinga o.2 szt.15.03.2012 15:28:45
Katarzyna M.1 szt.07.02.2012 22:22:02
Ilona Ł.1 szt.17.12.2011 13:57:35
Adrian B.1 szt.11.10.2011 11:47:01
Żaneta S.1 szt.03.06.2011 22:54:13
Barbara K.1 szt.17.03.2011 16:58:42


Zobacz podobne produkty