Kup biżuterię przez internet lub zadzwoń: 603 193 026 Kupiliście już: 393 634 szt.
Bransoletka Makrama Zielona

Bransoletka Makrama Zielona

Nasza cena:21,89 zł

Produkt jest dostępny Ilość ograniczona


Pokaż znajomym na Facebooku 6

Produkt jest dostępny Ilość ograniczona

Najtańsza dostawa od 10,90 zł

 • Produkt nowy
 • Szybka wysyłka w 24h
 • Szybka wysyłka w 24h
 • Najniższa cena

Bransoletka Zielona Splot Makrama

Zanurz się w świecie głębokiej zieleni i harmonii natury dzięki naszej wyjątkowej bransoletce, będącej połączeniem pasji rzemieślniczej z tradycyjną sztuką makrama. Zaprojektowana z precyzją i dbałością o każdy detal, ta bransoletka została starannie zaplatana z wysokiej jakości sznurka jubilerskiego, który zachwyca intensywnym odcieniem zieleni. Kolor ten nie tylko ożywia i dodaje blasku każdej stylizacji, ale także symbolizuje harmonię, świeżość i równowagę w życiu. Regulowany obwód bransoletki został zaprojektowany z myślą o zróżnicowanych wielkościach nadgarstków, umożliwiając idealne dopasowanie dla każdego. Węzeł regulacyjny nie jest jedynie funkcjonalnym rozwiązaniem - stanowi również subtelny, ale wyraźny akcent ozdobny, dodający charakteru i podkreślający unikalność tej wyjątkowej biżuterii. Niech ta bransoletka będzie Twoim codziennym przypomnieniem o pięknie natury i harmonii otaczającego nas świata.

Co to jest makrama?

Makrama to technika rękodzieła polegająca na tworzeniu wzorów poprzez wiązanie węzłów. Pochodząca z dawnych tradycji, była popularna w kulturach arabskich, gdzie wykorzystywano ją do dekoracji ubrań, a także w Chinach, Europie, a nawet wśród rdzennych Amerykanów. Używana głównie do tworzenia dekoracyjnych przedmiotów domowych, takich jak makramowe ścianki, podkładki, dywaniki oraz biżuteria, makrama znów zyskuje na popularności jako element współczesnego designu wnętrz. Zazwyczaj wykorzystuje się do niej różne rodzaje sznurków i lin, takie jak bawełna, juta czy konopie.

Charakterystyczne dla makramy jest to, że nie wymaga ona użycia żadnych narzędzi – cała praca polega na ręcznym wiązaniu węzłów. Wielorakie techniki węzłowania pozwalają na tworzenie różnorodnych wzorów i faktur, od prostych i geometrycznych po bardziej skomplikowane i detaliczne. To rękodzieło cieszy się uznaniem zarówno wśród początkujących, jak i zaawansowanych twórców, ponieważ pozwala na wyrażenie własnej kreatywności i tworzenie unikalnych dzieł sztuki. Makrama, jako forma artystycznego wyrazu, jest często stosowana w projektach DIY (zrób to sam), warsztatach kreatywnych i w edukacji artystycznej.

Kolor zielony w tej bransoletce odzwierciedla naturę, wzrost i odnowę. Zielony jest kolorem harmonii, spokoju i odpoczynku. Jest to kolor, który przynosi równowagę i spokój dla umysłu oraz ciała, wspomagając medytację i połączenie z naturalnym światem.

Ruchomy węzeł, który reguluje bransoletkę, ma swoje symboliczne znaczenie. Jest to symbol elastyczności i adaptacji, przypominając, że w życiu możemy regulować i dostosowywać się do zmieniających się okoliczności. Węzeł, będący centralnym elementem makramy, jest także symbolem połączenia, jedności i siły.

Stosowanie makramy w biżuterii ma swoje korzenie w dawnych tradycjach. Makrama, często stosowana przez marynarzy, była nie tylko praktyczna, ale także miała znaczenie ochronne, przynosząc szczęście i bezpieczeństwo w podróży.

Współcześnie, bransoletka makramowa to połączenie tradycji z nowoczesnością. Każdy węzeł i skręt sznurka jest przemyślany, tworząc wzór, który jest zarówno estetycznie piękny, jak i symboliczny.

 1. Symbolika węzłów: Każdy węzeł w makramie ma swoje znaczenie, od przesłania ochrony, przez siłę i wytrzymałość, aż po pokazanie drogi i kierunku w życiu.
 2. Ekologiczny wymiar: Wykorzystanie naturalnych materiałów podkreśla szacunek dla środowiska i zwraca uwagę na potrzebę ochrony naszej planety.
 3. Personalizacja: Możliwość regulacji węzłem daje użytkownikowi swobodę dopasowania biżuterii do indywidualnych potrzeb, co może być interpretowane jako symbol indywidualności i niezależności.

Ta bransoletka zapleciona techniką makramy koloru zielonego jest więc nie tylko pięknym dodatkiem, ale także nosi w sobie bogatą symbolikę i historię, łącząc w sobie aspekty estetyczne, duchowe i kulturowe.


Specyfikacja

Kod produktu:ar2727
Marka:Jubileo.pl
Kraj produkcji:Polska
Materiał:sznurek jubilerski woskowany
Kolor:zielony
Szerokość:1,2 cm
Obwód:uniwersalny regulowany, min. 17 cm
Długość regulacji:ok. 9 cm
Waga:5.2 g

Najważniejsze cechy

 • Produkt nowy i zapakowany
 • Naturalna Harmonia
 • Symbol Siły i Więzi
 • Misternie Utkane Węzły


Kto ostatnio kupował?

Nasza cena:21,89 zł

Produkt jest dostępny Ilość ograniczona


Kacper Ł.2 szt.09.06.2024 12:04:42
Paweł B.1 szt.28.05.2024 12:26:48
Olena L.1 szt.24.05.2024 16:38:35
Kamila K.1 szt.22.04.2024 09:49:07
MARIAN N.1 szt.27.02.2024 12:36:32


Zobacz podobne produkty