Produkt jest dostępny Ilość ograniczona
Najtańsza dostawa od 10,90 zł
Gustowny wisiorek o kształcie żółwia, z bogato zdobionym pancerzem. Lekko wypukły, wykonany z metalu nieszlachetnego w kolorze srebrnym, zawieszony na długim łańcuszku z zapięciem.
Żółwie, dzięki swojemu wyglądowi oraz długowieczności, od stuleci budziły w ludziach uznanie i podziw. Symbolika związana z tym zwierzęciem jest bardzo bogata. W wielu kulturach był uznawany za świadka stworzenia świata i jego podporę. Hindusi wyobrażali sobie ziemię jako tarczę wspartą na grzbietach słoni stojących na pancerzu żółwia. W Indiach zresztą nadal jest on uważany za święte zwierzę. Po dzień dzisiejszy spotykany jest w sadzawkach przy wielu świątyniach buddyjskich.
W Chinach żółw Ao był podporą świata. Tutaj również jego kult jest wciąż żywy, jest bowiem uznawany za symbol mądrości, trwałości i długowieczności. Jego wizerunek uosabia spokój i stabilizację. Odpowiada jednemu z Czterech Niebiańskich Zwierząt jakie wyróżnia się w chińskiej sztuce feng shui - Czarnemu Żółwiowi. Żółw ten opiekuje się domem.
Legendy Indian mówiły, że kiedyś wszystkie zwierzęta mieszkały na pancerzu żółwia. W Tajlandii rozpowszechnione jest wierzenie, że w ciele żółwia świątynnego znajduje schronienie dusza człowieka w odwiecznej wędrówce ku osiągnięciu nirwany.
Chyba jedynie Aztekowie nadali temu zwierzęciu negatywne znaczenie, uznając go za symbol tchórzostwa i zdrady. Nawet chrześcijanie, długo uważający żółwia za początek zła, ostatecznie uznali go za symbol skromności małżeńskiej.
Nasz wisiorek pomoże wzmocnić Twoje moce twórcze, pomoże także zadbać o harmonię, spokój i dostatek w Twoim otoczeniu.
| Kod produktu: | aj540 |
| Marka: | Jubileo.pl |
| Kraj produkcji: | Polska |
| Materiał: | metal nieszlachetny koloru starego srebra |
| Długość: | 5,2 cm |
| Szerokość: | 3,8 cm |
| Całkowita długość łańcuszka: | 66 cm |
| Typ łańcuszka: | ankier |
| Typ zapięcia: | karabińczyk |
| Waga: | 21.05 g |
| Producent / osoba odpowiedzialna |
| Kinga K. | 1 szt. | 30.03.2026 15:38:07 |
| Dorota Z. | 1 szt. | 18.02.2026 07:45:55 |
| Dominika W. | 1 szt. | 06.01.2026 14:08:27 |
| ALEKSANDRA D. | 1 szt. | 15.04.2025 13:17:11 |
| Elżbieta M. | 1 szt. | 15.01.2025 21:29:35 |
| Łukasz P. | 1 szt. | 14.01.2024 21:51:59 |
| Tatiana O. | 1 szt. | 28.03.2022 10:08:30 |
| Wiesław P. | 1 szt. | 11.02.2022 09:09:25 |
| Waleria Ł. | 1 szt. | 17.12.2021 12:51:54 |
| Ryszard Ł. | 1 szt. | 27.11.2021 19:32:38 |
| Anna S. | 1 szt. | 16.11.2021 16:56:56 |
| Iwona R. | 1 szt. | 05.09.2021 18:06:16 |
| Iwona R. | 1 szt. | 29.08.2021 19:56:08 |
| Agnieszka M. | 1 szt. | 10.02.2021 11:10:07 |
| Klaudia B. | 1 szt. | 25.10.2020 15:24:08 |
| Agnieszka R. | 1 szt. | 23.09.2020 21:28:41 |