Kup biżuterię przez internet lub zadzwoń: 603 193 026 Kupiliście już: 392 027 szt.
Wisior czaszka Demona

Wisior czaszka Demona

Nasza cena:11,39 zł

Produkt nie jest już dostępny Wyprzedano


Pokaż znajomym na Facebooku 2

Produkt nie jest już dostępny Wyprzedano

Najtańsza dostawa od 10,90 zł

  • Produkt nowy
  • Szybka wysyłka w 24h
  • Szybka wysyłka w 24h
  • Najniższa cena

Czaszka Demona Srebrna Wisior

Oryginalny wisiorek w rockowym stylu przestawiający dużą czaszkę z rogami. Wykonany ze stopu metali nieszlachetnych o błyszczącej powierzchni koloru postarzonego srebra. Zawieszony na czarnym elastycznym rzemyku wykonanym z kauczuku i zakończonym zapięciem typu karabińczyk.

Symbolika

W wielu mitologicznych przekazach rogi ukazane są jako symbol potęgi i siły. Od starożytnego Egiptu, poprzez Grecji, wioski Wikingówi średniowieczne jarmarki - rogi zawsze otoczone były tajemniczą aurą. Wiele sekt wielbiło kozią głowę lub rogi jako symbol Szatana, kapłani nosili je na głowach, aby wzbudzać większy szacunek, Wikingowie doskonale zdawali sobie sprawę z przerażenia, jakim napełniali serca przeciwników, nosząc na głowie zakrzywione rogate hełmy.

W średniowieczu wielu kupców miało do zaoferowania sproszkowane rogi jednorożców, rzekomo leczące każdą dolegliwość, a na monetach z epoki Aleksandra Wielkiego, możemy wyraźnie zauważyć, że młodemu władcy spod kędzierzawych loków wystają baranie rogi.

W religii chrześcijańskiej rogi ukazane są jako wizytówka demonów - potężnych, potępionych istot, skazanych na wieczne tułanie się po obmierzłym piekle i regularnie kąpiących się we wrzącej smole. Określenie demon wyprowadza się od greckiego słowa daimon, oznaczającego złą, nieczystą istotę. Demon to odpowiednik arabskiego dżina, złego i złośliwego ducha o szkodliwym charakterze. Demony, jako klasa istot pośrednich pomiędzy ludźmi a aniołami, jest uznawana za bardzo władczą i za wszelką cenę dążąca do władzy nad ludźmi.

Demony w swej naturze są nieokrzesane i bezgranicznie złe, są też jednymi z najprzebieglejszych istot, jakie istnieją. Przypuszcza się, że pierwszy demon powstał tak jak bogowie. Wiara istot rozumnych w nieskończone zło powołała go w końcu do życia.

Mówi się, że poznanie imienia demona jest równoznaczne z posiadaniem władzy nad nim...


Specyfikacja

Kod produktu:aj135
Marka:Jubileo.pl
Kraj produkcji:Polska
Materiał:metal nieszlachetny koloru starego srebra
Długość:3,4 cm
Szerokość:2,9 cm
Całkowita długość rzemyka:44 cm
Typ rzemyka:czarny, kauczukowy
Typ zapięcia:karabińczyk
Waga:9.2 g

Najważniejsze cechy

  • Produkt nowy i zapakowany
  • Błyszcząca powierzchnia
  • Kolor srebrny retro
  • Rockowy wygląd
  • Elastyczny gumowy rzemyk w komplecie


Kto ostatnio kupował?

Nasza cena:11,39 zł

Produkt nie jest już dostępny Wyprzedano


Kajetan K.1 szt.27.08.2012 23:18:03
Mariola S.1 szt.27.02.2011 20:04:28


Zobacz podobne produkty