Kup biżuterię przez internet lub zadzwoń: 603 193 026 Kupiliście już: 395 013 szt.
Spinki Męskie z Imieniem Jacek

Spinki Męskie z Imieniem Jacek

Nasza cena:59,90 zł

Produkt jest dostępny Ilość ograniczona


Pokaż znajomym na Facebooku 1

Produkt jest dostępny Ilość ograniczona

Najtańsza dostawa od 10,90 zł

 • Produkt nowy
 • Szybka wysyłka w 24h
 • Szybka wysyłka w 24h
 • Najniższa cena

Spinki Do Koszuli Kwadratowe Dla Jacka

Spinki do mankietów męskiej koszuli, wykonane ze stopu metali nieszlachetnych w kolorze srebrnym, prezentują się niezwykle elegancko. Są kwadratowe, o wymiarach 15 mm na 15 mm, z subtelnym wykończeniem błyszczącej powierzchni. Centralnym elementem spinek jest imię "Jacek", precyzyjnie wygrawerowane czarnym pismem na białym, emaliowanym tle, tworząc wyraźny i łatwy do odczytania kontrast. Dodatkową wyjątkowość tym spinkom nadaje pokrycie przeźroczystą żywicą, która tworzy efekt głębi i trójwymiarowości, nadając imieniu "Jacek" iluzję uniesienia nad powierzchnią. Zastosowanie żywicy nie tylko wzbogaca wygląd spinek, ale również chroni napis i emaliowane tło przed zarysowaniami i uszkodzeniami. Spinki te są idealne dla mężczyzny ceniącego klasyczne, ale jednocześnie osobiste i wyrafinowane akcesoria. Wytrzymały stop metali nieszlachetnych zapewnia trwałość i odporność na codzienne użytkowanie, a ich uniwersalny srebrny kolor sprawia, że pasują do większości kolorów i stylów koszul.

Znaczenie imienia Jacek

Imię "Jacek" pochodzi z języka staropolskiego i jest zdrobnieniem imienia "Jacenty" lub "Hyacynt". Pochodzenie tego imienia sięga greckiego słowa "hyakinthos", które oznacza "hiacynt", rodzaj kwiatu.

W kontekście znaczenia, imię Jacek bywa łączone z cechami takimi jak energia, dynamizm oraz pozytywne nastawienie do życia. Osoby noszące to imię często są postrzegane jako pełne życia, optymistyczne, energiczne i charyzmatyczne. Mogą również wykazywać skłonności do bycia innowacyjnymi i kreatywnymi, a także do poszukiwania nowych wyzwań i doświadczeń.

W kulturze polskiej, imię Jacek jest również kojarzone ze świętym Jackiem Odrowążem, dominikaninem, który jest uznawany za jednego z najbardziej czczonych świętych w Polsce i który przypisuje się założenie polskiej prowincji zakonu dominikanów.

Imię Jacek jest popularne w Polsce, a jego popularność utrzymuje się na stabilnym poziomie przez wiele lat. Jego uniwersalność i pozytywne konotacje sprawiają, że jest chętnie wybierane przez rodziców dla ich synów.

Święty Jacek

Święty Jacek Odrowąż, znany również jako Święty Hyacinth, jest jedną z najbardziej znaczących postaci w historii polskiego katolicyzmu i szerzej w kulturze środkowoeuropejskiej. Urodził się około roku 1185 w Kamieniu Śląskim, w szlacheckiej rodzinie Odrowążów. Zmarł 15 sierpnia 1257 roku.

Święty Jacek był dominikaninem, który odegrał kluczową rolę w rozpowszechnianiu zakonu dominikanów w Polsce i krajach sąsiednich. Uważany jest za jednego z pierwszych polskich dominikanów. Studiował w Krakowie, Paryżu i Bolonii, gdzie otrzymał gruntowne wykształcenie teologiczne i filozoficzne.

Znany ze swojej głębokiej wiary, gorliwości i oddania, Jacek był blisko związany ze św. Dominikiem, założycielem Zakonu Kaznodziejskiego (dominikanów). Po powrocie do Polski, Jacek pracował nad rozbudową zakonu, zakładając klasztory dominikańskie w wielu miastach Polski oraz w innych krajach Europy Wschodniej.

Święty Jacek jest także znany z licznych cudów, którym przypisuje się jego wstawiennictwo. Najbardziej znanym cudem jest legenda o ratowaniu relikwii z płonącego kościoła w Kijowie, gdzie, według tradycji, niesiony przez niego posąg Matki Bożej pozostał niewiarygodnie lekki.

Kanonizowany został w 1594 roku przez papieża Klemensa VIII, a jego kult szybko rozprzestrzenił się nie tylko w Polsce, ale i w innych krajach chrześcijańskich. Jego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest 17 sierpnia. Jest on patronem Polski, Litwy, a także patronem podróżujących, studiujących oraz tych, którzy modlą się o ochronę przed zagrożeniami, takimi jak powodzie czy pożary.

Imieniny Jacka

Imieniny Jacka najczęściej obchodzone są:

 • 10 lutego
 • 3 lipca
 • 17 sierpnia
 • 11 września
 • 4 lipca
 • 26 lipca
 • 9 września


Specyfikacja

Kod produktu:ar1629
Marka:Jubileo.pl
Kraj produkcji:Polska
Materiał:metal nieszlachetny, mosiądz, stal, polimer 3D
Kolor:czarny,biały + srebrny błyszczący
Długość:1,5 cm
Szerokość:1,5 cm
Wysokość:0,2 cm
Typ zapięcia:ruchoma przekładka
W opakowaniu:2 szt.
Waga:8.23 g

Najważniejsze cechy

 • Produkt nowy i zapakowany
 • Błyszcząca powierzchnia
 • Wyraźny napis z imieniem Jacek
 • Efekt wypukłości


Kto ostatnio kupował?

Nasza cena:59,90 zł

Produkt jest dostępny Ilość ograniczona


Jacek F.1 szt.03.04.2022 11:38:24