Kup biżuterię przez internet lub zadzwoń: 603 193 026 Kupiliście już: 393 631 szt.
Spinki Męskie dla Marcina

Spinki Męskie dla Marcina

Nasza cena:59,89 zł

Produkt jest dostępny Ilość ograniczona


Pokaż znajomym na Facebooku 4

Produkt jest dostępny Ilość ograniczona

Najtańsza dostawa od 10,90 zł

 • Produkt nowy
 • Szybka wysyłka w 24h
 • Szybka wysyłka w 24h
 • Najniższa cena

Koszulowe Spinki Z Imieniem Marcin

Spinki do mankietów z imieniem "Marcin" to wyjątkowy dodatek do garderoby każdego mężczyzny, który ceni sobie elegancję z indywidualnym akcentem. Wykonane ze starannie dobranego stopu metali nieszlachetnych, spinki te wyróżniają się wytrzymałością oraz subtelnym, srebrzystym połyskiem, który doskonale komponuje się z różnorodnymi stylami koszul.

Co czyni te spinki wyjątkowymi, to zastosowanie innowacyjnej techniki pokrywania ich przeźroczystą żywicą, która nie tylko chroni napis, ale także nadaje mu niezwykły, trójwymiarowy efekt. Taki zabieg sprawia, że imię "Marcin" wydaje się niemal unosić nad tłem, przyciągając uwagę i dodając głębi całej konstrukcji.

Napis, wyraźny i elegancki, został wykonany w klasycznym połączeniu kolorów: czarnym na białym tle. Ta kontrastowa kombinacja nie tylko ułatwia czytelność, ale również dodaje spinkom nowoczesnego charakteru, idealnie pasującego do współczesnych trendów w modzie męskiej.

Te spinki do mankietów to nie tylko praktyczny akcesorium, ale również osobisty akcent, który w subtelny sposób podkreśla indywidualność i charakter noszącego je mężczyzny. Idealnie nadają się na prezent, szczególnie dla osoby o imieniu Marcin, będąc zarówno eleganckim, jak i osobistym upominkiem. Doskonale sprawdzą się zarówno w biznesowym, jak i bardziej nieformalnym stroju, dodając klasy każdej stylizacji.

Znaczenie imienia Marcin

Imię Marcin ma korzenie łacińskie i wywodzi się od imienia Martinus, które z kolei pochodzi od Marsa, rzymskiego boga wojny. Dlatego często przypisuje się mu znaczenie "waleczny", "wojowniczy" lub "poświęcony Marsowi".

Marcin to imię popularne w wielu krajach, szczególnie w kulturze chrześcijańskiej, głównie ze względu na postać św. Marcina z Tours, jednego z najbardziej znanych świętych w historii Kościoła. Święty Marcin, znany ze swojej dobroci i hojności, często jest kojarzony z legendą, w której podzielił się swoim płaszczem z żebrakiem.

W Polsce imię Marcin jest dość popularne i ma pozytywne konotacje. Osoby o tym imieniu często są postrzegane jako silne, odważne, ale również jako osoby o dobrym sercu i otwartym umyśle. Marcinowie często cieszą się szacunkiem i są uważani za niezawodnych i godnych zaufania.

Znak zodiaku i inne astrologiczne czy numerologiczne charakterystyki związane z imieniem mogą różnić się w zależności od daty urodzenia i innych czynników indywidualnych. Jednak w wielu kulturach imię Marcin pozostaje synonimem siły, odwagi i dobroci.

Święty Marcin

Święty Marcin z Tours jest jedną z najbardziej czczonych postaci w chrześcijaństwie, znany ze swojej hojności, pokory i oddania służbie Bogu oraz ludziom. Żył w IV wieku n.e. i jest najbardziej znany z legendy, w której podzielił się swoim płaszczem z żebrakiem.

Urodzony około roku 316 lub 336 n.e. w Sabarii (obecnie Szombathely, Węgry), Marcin pochodził z rodziny pogańskiej. Jego ojciec był rzymskim oficerem. W młodym wieku Marcin został zapisany do rzymskiej armii, co było wówczas częste w rodzinach wojskowych. Legenda głosi, że jako młody żołnierz stacjonujący w Gaul (dzisiejsza Francja), Marcin spotkał nagiego żebraka. Wobec braku innych środków, aby pomóc mężczyźnie, Marcin rozciął swój wojskowy płaszcz na pół i podarował jedną część biedakowi. Nocą, we śnie, miał się Marcinowi ukazać Chrystus owinięty w tę połówkę płaszcza, co przekonało go o prawdziwości chrześcijańskiej wiary i skłoniło do chrztu.

Po opuszczeniu armii Marcin poświęcił się życiu religijnemu, stając się uczniem św. Hilarego z Poitiers i później założycielem jednego z pierwszych klasztorów w Europie Zachodniej, w Ligugé. W roku 371 został wybrany na biskupa Tours, mimo swoich początkowych oporów. Jako biskup, Marcin był znany ze swojego prostego stylu życia, troski o ubogich i misyjnej działalności.

Święty Marcin z Tours jest patronem wielu grup zawodowych i miejsc, w tym żołnierzy, koniarzy, gęsi, ubogich, hotelarzy oraz miast takich jak Tours we Francji i Utrecht w Holandii. Jego wspomnienie liturgiczne obchodzone jest 11 listopada, co w wielu krajach europejskich wiąże się z różnymi tradycjami, takimi jak Latarnie Marcina czy Dzień Świętego Marcina. W Polsce, dzień ten jest popularny szczególnie w kontekście gęsiny, jako że według legendy, gdy Marcin ukrywał się przed ludźmi, którzy chcieli ogłosić go biskupem, zdradziły go gęsi, których gęganie ujawniło jego kryjówkę.

Imieniny Marcina

Imieniny Marcina najczęściej obchodzone są 30 stycznia, 13 kwietnia, 24 października, 11 listopada oraz 7 grudnia. Marcin może również obchodzić imieniny:
 • 29 grudnia
 • 2 lutego
 • 18 lutego
 • 27 kwietnia
 • 1 lipca
 • 19 lipca
 • 8 października
 • 12 października
 • 3 listopada
 • 8 listopada

 • Specyfikacja

  Kod produktu:ar1648
  Marka:Jubileo.pl
  Kraj produkcji:Polska
  Materiał:metal nieszlachetny, mosiądz, stal, polimer 3D
  Kolor:czarny,biały + srebrny błyszczący
  Długość:1,5 cm
  Szerokość:1,5 cm
  Wysokość:0,2 cm
  Typ zapięcia:ruchoma przekładka
  W opakowaniu:2 szt.
  Waga:8.23 g

  Najważniejsze cechy

  • Produkt nowy i zapakowany
  • Powierzchnia koloru srebra
  • Efekt wypukłości
  • Mocne zapięcie
  • Białe tło


  Kto ostatnio kupował?

  Nasza cena:59,89 zł

  Produkt jest dostępny Ilość ograniczona


  Alicja J.1 szt.26.01.2023 00:19:07
  Anna B.1 szt.15.01.2022 07:08:46
  Marzena K.1 szt.28.04.2019 13:34:30
  Marcin K.1 szt.17.03.2019 13:36:56
  Marcin R.1 szt.22.10.2018 10:18:58