Kup biżuterię przez internet lub zadzwoń: 603 193 026 Kupiliście już: 384 550 szt.
Spinki Męskie dla Dawida

Spinki Męskie dla Dawida

Nasza cena:59,90 zł

Produkt jest dostępny Ilość ograniczona


Pokaż znajomym na Facebooku 5

Produkt jest dostępny Ilość ograniczona

Najtańsza dostawa od 10,90 zł

 • Produkt nowy
 • Szybka wysyłka w 24h
 • Szybka wysyłka w 24h
 • Najniższa cena

Męskie Spinki Do Koszuli Z Imieniem Dawid

Spinki do mankietów męskiej koszuli z imieniem "Dawid" to nie tylko praktyczny dodatek, ale również wyjątkowy akcent osobisty. Wykonane z wysokiej jakości stopu metali nieszlachetnych, te spinki prezentują się w eleganckim, srebrnym odcieniu, który doskonale komponuje się z każdym stylem i kolorem koszuli. Ich kwadratowy kształt nadaje klasyczną elegancję, a zarazem nowoczesny wygląd.

Co wyróżnia te spinki, to unikalna technika zastosowania przeźroczystej żywicy, która pokrywa powierzchnię spiniek. Żywica ta nie tylko chroni napis, ale również tworzy efekt trójwymiarowości, dodając głębi i wyrafinowania. Napis "Dawid" jest wyraźnie wyeksponowany w kontrastujących kolorach - czarnym na białym tle - co zapewnia łatwą czytelność i wyróżnia te spinki spośród innych.

Idealne jako prezent dla kogoś o imieniu Dawid, te spinki do mankietów są nie tylko praktycznym, ale i osobistym dodatkiem. Mogą być również świetnym wyborem dla mężczyzn, którzy cenią sobie indywidualność i elegancję w swoim codziennym stroju. Doskonałe na formalne okazje, jak wesela, bankiety, spotkania biznesowe, a także na codzienne wyjścia, te spinki z pewnością dodadzą charakteru każdej stylizacji.

Znaczenie imienia Dawid

Imię Dawid ma biblijne pochodzenie i jest głęboko zakorzenione w historii oraz tradycji religijnej. Pochodzi z hebrajskiego i znaczy „ukochany” lub „darowany przez Boga”.

W Biblii Dawid jest jedną z centralnych postaci Starego Testamentu. Był drugim królem Izraela, słynącym z wielu dokonań, w tym pokonania Goliata, giganta z armii filistyńskiej, za pomocą procy i kamienia. Król Dawid jest także znany jako autor większości psalmów w Księdze Psalmów, co czyni go ważną postacią w judaizmie, chrześcijaństwie i islamie..

Imię Dawid jest popularne na całym świecie, szczególnie w krajach o chrześcijańskich tradycjach. Jego popularność wynika częściowo z biblijnej historii i znaczenia, jakie niesie to imię. Osoby o imieniu Dawid często są postrzegane jako silne, odważne i pełne pasji, co odzwierciedla cechy biblijnego króla..

W różnych kulturach i językach imię to może przyjmować różne formy, takie jak David w języku angielskim, Davide we włoskim, czy Давид (Dawid) w języku rosyjskim. Każda z tych form utrzymuje podstawowe znaczenie imienia, podkreślając jego uniwersalność i ponadczasowość..

Święty Dawid

Święty Dawid (znany również jako Dewi Sant w języku walijskim) jest patronem Walii i jedną z najbardziej znanych postaci w walijskiej historii chrześcijaństwa. Żył prawdopodobnie w VI wieku n.e. i jest uważany za założyciela klasztoru w miejscu, gdzie dziś znajduje się miasto St. Davids (Tyddewi), najmniejsze miasto w Wielkiej Brytanii, położone w Pembrokeshire.

Oto kilka kluczowych informacji o Świętym Dawidzie:
 • Życie i Działalność: Święty Dawid był mnichem i później został arcybiskupem Walii. Jego życie było poświęcone szerzeniu chrześcijaństwa i zakładaniu klasztorów. Jego najbardziej znanym klasztorem jest katedra w St. Davids.
 • Nauczanie i Cuda: Opowieści o Świętym Dawidzie zawierają wiele cudów, które miał on dokonać. Najbardziej znanym jest moment, kiedy podczas przemowy na Synodzie w Brefi ziemia miała podnieść się pod jego nogami, tak aby wszyscy mogli go słyszeć i zobaczyć.
 • Dziedzictwo i Kult: Święty Dawid jest uważany za symbol walijskiej tożsamości i ducha. Jego święto, Dzień Świętego Dawida, jest obchodzone 1 marca i jest ważnym dniem w kalendarzu w Walii, często obchodzonym przez noszenie narcyzów lub porów – narodowych symboli Walii.
 • Ikonografia: Święty Dawid często jest przedstawiany jako biskup z mitrą i pastorałem, a czasami z gołębiem na ramieniu, co ma symbolizować ducha świętego.

Ważne jest rozróżnienie między biblijnym królem Dawidem a świętym Dawidem, patronem Walii. Obie postacie mają różne pochodzenie i znaczenie w historii i tradycji.

Kiedy Dawid obchodzi imieniny

Imieniny Dawida najczęściej obchodzone są 29 grudnia, 1 marca oraz 15 lipca. Dawid może również obchodzić imieniny:

 • 20 maja
 • 24 maja
 • 26 czerwca
 • 14 lipca


Specyfikacja

Kod produktu:ar1614
Marka:Jubileo.pl
Kraj produkcji:Polska
Materiał:metal nieszlachetny, mosiądz, stal, polimer 3D
Kolor:czarny,biały + srebrny błyszczący
Długość:1,5 cm
Szerokość:1,5 cm
Wysokość:0,2 cm
Typ zapięcia:ruchoma przekładka
W opakowaniu:2 szt.
Waga:8.23 g

Najważniejsze cechy

 • Produkt nowy i zapakowany
 • Srebrny podkład
 • Wyraźny napis
 • Efekt wypukłości
 • Mocna przekładka


Kto ostatnio kupował?

Nasza cena:59,90 zł

Produkt jest dostępny Ilość ograniczona


Gabriela S.1 szt.24.02.2023 23:27:00
Gabriela S.1 szt.24.02.2023 23:08:04
Dorian K.1 szt.04.01.2022 18:34:47
Dawid T.2 szt.04.03.2020 18:23:58
Joanna K.1 szt.10.07.2018 21:25:59