Kup biżuterię przez internet lub zadzwoń: 603 193 026 Kupiliście już: 396 116 szt.
Spinki Koszulowa dla Andrzeja

Spinki Koszulowa dla Andrzeja

Nasza cena:29,90 zł

Produkt jest dostępny Ilość ograniczona


Pokaż znajomym na Facebooku 6

Produkt jest dostępny Ilość ograniczona

Najtańsza dostawa od 10,90 zł

  • Produkt nowy
  • Szybka wysyłka w 24h
  • Szybka wysyłka w 24h
  • Najniższa cena

Biało - Czarne Spinki Z Imieniem Andrzej

Męskie spinki do mankietów z imieniem "Andrzej" stanowią nie tylko praktyczny dodatek do eleganckiej garderoby, ale także wyrafinowany element personalizacji. Wykonane z wysokiej jakości stopów metali nieszlachetnych, które zapewniają trwałość i wytrzymałość, spinki są wykończone w eleganckim srebrnym kolorze. To nadaje im klasyczny, ale zarazem nowoczesny charakter.

Zapinane są na mocną obrotową przekładkę, którą przekłada się przez otwór w mankiecie. Zapewnia to komfort noszenia i zapobiega przypadkowemu zgubieniu.

Centralnym elementem projektu jest wyraźny, czarny napis "Andrzej" na białym tle, co tworzy kontrastowy i łatwo czytelny efekt. Co więcej, technika 3D dodaje głębi i wymiaru projektowi, sprawiając, że napis wydaje się wyskakiwać z powierzchni spinek. Ta trójwymiarowość nie tylko przyciąga wzrok, ale także stanowi subtelny element rozmowy - idealny dla mężczyzny, który chce dodać osobistego akcentu do swojego stroju.

Spinki te idealnie nadają się na prezent, szczególnie dla kogoś o imieniu Andrzej, lub jako sposób na wyrażenie indywidualności w formalnych ubiorach. Dzięki eleganckiemu opakowaniu i starannemu wykonaniu, stanowią one wyjątkowy dodatek do każdej eleganckiej garderoby.

Znaczenie imienia Andrzej

Imię "Andrzej" pochodzi od greckiego imienia "Andreas", które z kolei wywodzi się od słowa "aner" lub "andros", oznaczającego "mężczyzna" lub "mężny, dzielny". W związku z tym, imię Andrzej często interpretuje się jako "mężny", "dzielny" lub "męski". Andrzej to imię o bogatej historii i znaczeniu, popularne w wielu kulturach, szczególnie w krajach chrześcijańskich. W chrześcijaństwie, Święty Andrzej jest uważany za jednego z dwunastu apostołów Jezusa Chrystusa i brata Świętego Piotra. Jest szczególnie czczony w Kościele prawosławnym, gdzie uważany jest za założyciela Kościoła Bizantyjskiego.

W polskiej tradycji, imię Andrzej jest również popularne i często występuje w historii oraz literaturze. Osoby noszące to imię często są kojarzone z cechami takimi jak siła, odwaga i przywództwo. Ponadto, w Polsce obchodzi się Andrzejki, czyli wieczór wróżb i zabaw odbywający się w noc z 29 na 30 listopada, będący tradycyjnym świętem ludowym.

Imieniny Andrzeja

Imieniny Andrzeja w kalendarzu polskim przypada na kilka dat, ale najbardziej znane i powszechnie obchodzone są 30 listopada. Ta data jest związana z dniem liturgicznym św. Andrzeja Apostoła, który jest uznawany za patrona Szkocji, Grecji, Rosji i Rumunii. 30 listopada to tradycyjny dzień Andrzejek, który w polskiej tradycji jest okazją do organizowania wróżb i zabaw. Oprócz 30 listopada, imieniny Andrzeja obchodzone są także w innych dniach, ale są to daty mniej popularne.

Inne dni imienin to: 6 stycznia, 19 stycznia, 26 stycznia, 1 lutego, 2 lutego, 4 lutego, 15 lutego, 18 lutego, 12 kwietnia, 27 kwietnia, 13 maja, 15 maja, 16 maja, 17 maja, 29 maja, 30 maja, 3 czerwca, 26 czerwca, 4 lipca, 12 lipca, 13 lipca, 16 lipca, 17 lipca, 21 lipca, 4 sierpnia, 19 sierpnia, 21 sierpnia, 29 sierpnia, 20 września, 23 września, 17 października, 20 października, 1 listopada, 10 listopada, 24 listopada, 28 listopada, 10 grudnia.

Kiedy są andrzejki?

Andrzejki, czyli wieczór świętego Andrzeja, obchodzony jest w nocy z 29 na 30 listopada (w wigilię imienin) i jest jednym z najbardziej znanych i lubianych polskich zwyczajów ludowych. Ten wieczór, zwany również wróżbami andrzejkowymi, stanowi okazję do zabawy i wróżenia przyszłości, zwłaszcza w kontekście miłosnym. Andrzejki nie są zatem tym samym co imieniny, są one dzień wcześniej.

Początki tego zwyczaju sięgają czasów pogańskich, kiedy to ludzie wierzono, że ta szczególna noc jest momentem, w którym można przewidywać przyszłość, szczególnie w kontekście miłości i małżeństwa.

Tradycja andrzejek ma swoje korzenie w kulturze słowiańskiej, ale z czasem została przyjęta i przekształcona przez chrześcijaństwo. Wpływ na to miało związanie tej nocy ze świętym Andrzejem, który jest jednym z apostołów. W Polsce i niektórych innych krajach słowiańskich, andrzejki stały się popularnym świętem, podczas którego odbywają się różnego rodzaju wróżby i zabawy.

Wróżby andrzejkowe

Tradycje wróżb andrzejkowych sięgają wieków wstecz i są ściśle związane z ludowymi wierzeniami. Jedną z najpopularniejszych wróżb jest lanie wosku przez klucz. Wosk roztopiony w łyżce jest wylewany przez dziurkę od klucza do miski z zimną wodą. Powstałe kształty są następnie interpretowane, aby przewidzieć przyszłość.

Inne popularne wróżby obejmują wrzucanie monet lub obrączek do naczynia z wodą, z którego uczestnicy wyciągają je z zamkniętymi oczami, aby poznać swoją przyszłość. Jest też wróżba z butami, gdzie uczestniczki układają swoje buty w szeregu od ściany w kierunku drzwi – właścicielka buta, który jako pierwszy dotrze do progu, jako następna wyjdzie za mąż.

Wróżby andrzejkowe są okazją do zabawy, ale dla wielu osób stanowią także pewien rodzaj rytuału i okazję do zadumy nad przyszłością. Choć wiele osób traktuje je z przymrużeniem oka, to jednak w dawnych czasach były one traktowane bardzo poważnie i stanowiły istotny element kultury ludowej.

Andrzejki to również czas zabaw tanecznych i spotkań towarzyskich. Ta tradycyjna noc wróżb jest świętowana w całej Polsce, a jej urok i atmosfera sprawiają, że jest ona jednym z najbardziej kolorowych i ciekawych elementów polskiego folkloru.


Specyfikacja

Kod produktu:ar1598
Marka:Jubileo.pl
Kraj produkcji:Polska
Materiał:metal nieszlachetny, mosiądz, stal, polimer 3D
Kolor:czarny i biały + srebrny błyszczący
Długość:1,5 cm
Szerokość:1,5 cm
Wysokość:0,2 cm
Typ zapięcia:ruchoma przekładka
W opakowaniu:2 szt.
Waga:8.23 g

Najważniejsze cechy

  • Produkt nowy i zapakowany
  • Błyszcząca powierzchnia
  • Wyraźny napis z imieniem Andrzej
  • Efekt wypukłości 3D
  • Mocne zapięcie na przekładkę


Kto ostatnio kupował?

Nasza cena:29,90 zł

Produkt jest dostępny Ilość ograniczona


Andrzej D.1 szt.17.12.2020 15:42:47
Monika K.1 szt.20.10.2020 11:12:11
Stanislawa R.1 szt.11.12.2019 15:50:54
Renata K.1 szt.11.11.2019 11:38:16
Monika M.1 szt.25.11.2018 12:54:51
Zuzanna T.1 szt.28.10.2018 19:18:50
Natalia W.1 szt.09.08.2018 23:41:41
Dariusz Z.1 szt.02.08.2018 15:38:24