Kup biżuterię przez internet lub zadzwoń: 603 193 026 Kupiliście już: 391 604 szt.
Spinki do Rękawów Bartłomiej

Spinki do Rękawów Bartłomiej

Nasza cena:59,89 zł

Produkt jest dostępny Ilość ograniczona


Pokaż znajomym na Facebooku 0

Produkt jest dostępny Ilość ograniczona

Najtańsza dostawa od 10,90 zł

 • Produkt nowy
 • Szybka wysyłka w 24h
 • Szybka wysyłka w 24h
 • Najniższa cena

Srebrne Spinki Z Imieniem Bartłomiej

Spinki do mankietów o kwadratowym kształcie są wykonane z wysokiej jakości stopu metali nieszlachetnych w eleganckim srebrnym kolorze. Ich wyjątkowa cecha to trójwymiarowa powierzchnia, która nadaje im unikalny charakter i wyróżnia na tle tradycyjnych spinek. Na tej trójwymiarowej powierzchni znajduje się spersonalizowany czarny napis "Bartłomiej" na kontrastującym białym tle, co dodaje im indywidualnego charakteru.

Te spinki to idealne połączenie klasycznej elegancji z nowoczesnym akcentem. Ich subtelny, lecz wyrazisty design sprawia, że są one doskonałym dodatkiem do każdej eleganckiej koszuli. Dzięki wykorzystaniu materiałów odpornych na ścieranie i blaknięcie, spinki te zachowują swój blask przez długi czas, co czyni je praktycznym, ale jednocześnie stylowym wyborem.

Oprócz swojego unikatowego wzornictwa, te spinki do mankietów mogą być również świetnym pomysłem na prezent. Personalizacja z imieniem "Bartłomiej" czyni je wyjątkowym i osobistym upominkiem na specjalne okazje takie jak urodziny, rocznice czy sukcesy zawodowe. To nie tylko praktyczny dodatek do garderoby, ale również pamiątka, która będzie noszona i ceniona przez lata.

Znaczenie imienia Bartlomiej

Imię Bartłomiej ma biblijne pochodzenie i jest głęboko zakorzenione w historii oraz kulturze. Jest ono odmianą aramejskiego imienia Bar-Talmai, które oznacza "syn Talmaia". Talmai jest starożytnym imieniem oznaczającym "oranżowy" lub "obfity". W kontekście biblijnym Bartłomiej jest często identyfikowany jako jeden z Dwunastu Apostołów Jezusa, chociaż w Nowym Testamencie częściej wspominany jest pod imieniem Natanael.

Znaczenie imienia Bartłomiej można interpretować jako "syn oranżowych wzgórz" lub "syn płodności", co odnosi się do obfitości i płodności ziemi. To imię ma konotacje siły, stabilności oraz połączenia z naturą i ziemią.

Symbolika tego imienia jest silnie związana z historią i kulturą. W Nowym Testamencie Bartłomiej jest jednym z dwunastu apostołów Jezusa. Jest często utożsamiany z Natanaelem, który został przedstawiony w Ewangelii Jana jako szczery i prawdomówny człowiek, który początkowo wątpił w Jezusa, ale później stał się jego wiernym uczniem.

W kulturze chrześcijańskiej imię Bartłomiej zyskało popularność jako imię nadawane chłopcom, szczególnie w krajach o silnych tradycjach religijnych. W Polsce imię to było popularne szczególnie w średniowieczu i wczesnej nowożytności, choć w późniejszych czasach jego popularność nieco spadła.

Osoby noszące imię Bartłomiej kojarzone są z cechami takimi jak uczciwość, siła charakteru i lojalność. Często są postrzegane jako poważne, odpowiedzialne i posiadające głęboką wiarę lub przekonania.

W sztuce i literaturze imię Bartłomiej pojawia się w różnych kontekstach, często jako symbol wierności, prawdomówności lub przemiany duchowej. Na przykład w średniowiecznych dziełach sztuki Bartłomiej jest często przedstawiany jako jeden z apostołów, a jego postać bywa wykorzystywana do przekazywania określonych wartości moralnych lub religijnych.

Święty Bartłomiej Apostoł

Święty Barłomiej, znany również jako Natanael, jest jedną z fascynujących postaci chrześcijaństwa, którego życie i posługa otoczone są aurą tajemniczości i głębokiego oddania. Jego postać pojawia się w Nowym Testamencie, ale szczegółowe relacje na jego temat są ograniczone, co prowokuje do dalszych poszukiwań i interpretacji. O jego życiu nie wiadomo zbyt wiele. Zgodnie z Ewangeliami Mateusza, Marka i Łukasza, pochodził on z Kany Galilejskiej. Natomiast Ewangelia Jana określa go mianem Natanaela, pochodzącego z Betsaidy, miasta znajdującego się w pobliżu Kany.

Barłomiej jest często przedstawiany jako wzór apostolskiego zapału i wierności. Tradycja chrześcijańska przypisuje mu szerzenie Ewangelii poza granicami Judei, aż do Armenii, gdzie według niektórych relacji miał ponieść męczeńską śmierć - został rozciągnięty na krzyżu i żywcem obdarty ze skóry. Jego misyjna działalność, choć słabo udokumentowana, jest świadectwem głębokiego zaangażowania w przekazywanie nauk Chrystusa.

Kult Świętego Barłomieja rozprzestrzenił się na wiele regionów świata, a w sztuce chrześcijańskiej często przedstawiany jest z atrybutami takimi jak nóż (symbolizujący sposób jego męczeństwa) oraz własną skórę, co nawiązuje do legendarnej historii jego skórowania. Jego postać stała się symbolem cierpienia za wiarę i odwagi w obliczu prześladowań.

Ciekawostką jest, że św. Barłomiej jest patronem wielu zawodów rzemieślniczych i miejsc, w tym rzeźników i wędliniarzy, garbarzy, introligatorów, szewców, siodlarzy, księgarzy, piekarzy oraz licznych miast i kościołów na całym świecie. Jest wzywany w przypadku chorób nerwowych, konwulsji i chorób skóry. Jego święto liturgiczne obchodzone jest 24 sierpnia i stanowi okazję do refleksji nad jego życiem i dziedzictwem. W ikonografii przedstawiany jest z kordelasem do zdzierania skóry oraz jako postać z widocznymi mięśniami, ze skórą trzymaną w ręku.

Kiedy są imieniny Bartłomieja?

Imieniny Bartłomieja są obchodzone głównie 24 sierpnia. To data związana z dniem świętego Bartłomieja, jednego z Dwunastu Apostołów, który jest uznawany za patrona tego imienia. W kalendarzu liturgicznym Kościoła katolickiego właśnie 24 sierpnia przypada wspomnienie tego świętego, dlatego jest to najbardziej rozpowszechniony dzień obchodzenia imienin dla osób noszących to imię.

Istnieją również inne, mniej popularne daty obchodzenia imienin Bartłomieja w różnych tradycjach, ale 24 sierpnia pozostaje najbardziej powszechnie akceptowanym i świętowanym dniem. Pozostałe daty:

 • 23 stycznia
 • 17 lutego
 • 21 kwietnia
 • 30 kwietnia
 • 6 maja
 • 5 lipca
 • 16 lipca
 • 3 września
 • 5 października
 • 23 października
 • 11 listopada
 • 5 grudnia
 • 27 grudnia.


Specyfikacja

Kod produktu:ar1603
Marka:Jubileo.pl
Kraj produkcji:Polska
Materiał:metal nieszlachetny, mosiądz, stal, polimer 3D
Kolor:biały, czarny + srebrny błyszczący
Długość:1,5 cm
Szerokość:1,5 cm
Wysokość:0,2 cm
Typ zapięcia:ruchoma przekładka
W opakowaniu:2 szt.
Waga:8.23 g

Najważniejsze cechy

 • Produkt nowy i zapakowany
 • Błyszcząca powierzchnia
 • Wyraźny napis z imieniem Bartłomiej
 • Efekt wypukłości
 • Mocna przekładka


Kto ostatnio kupował?

Nasza cena:59,89 zł

Produkt jest dostępny Ilość ograniczona


Nowość w sklepie. Nie dokonano jeszcze zakupu.