Kup biżuterię przez internet lub zadzwoń: 603 193 026 Kupiliście już: 389 652 szt.
Spinki dla Ryszarda

Spinki dla Ryszarda

Nasza cena:59,89 zł

Produkt jest dostępny Ilość ograniczona


Pokaż znajomym na Facebooku 2

Produkt jest dostępny Ilość ograniczona

Najtańsza dostawa od 10,90 zł

 • Produkt nowy
 • Szybka wysyłka w 24h
 • Szybka wysyłka w 24h
 • Najniższa cena

Srebrne Spinki Do Koszuli Z Imieniem Ryszard

Spinki do mankietów z imieniem "Ryszard" to wyrafinowany dodatek, który łączy klasyczne piękno z nowoczesnym designem. Wykonane z wysokiej jakości stopu metali nieszlachetnych, te spinki prezentują się w eleganckim, srebrnym wykończeniu, które idealnie komponuje się z każdym rodzajem męskiej koszuli.

Co wyróżnia te spinki, to unikalna technika pokrycia ich przeźroczystą żywicą, która tworzy efekt głębi i trójwymiarowości. Dzięki temu napis "Ryszard" nie tylko wyraźnie się wyróżnia, ale także zyskuje na głębi i estetyce. Napis jest elegancko umieszczony na białym tle, co w połączeniu z czarnym kolorem liter tworzy ponadczasowy, ale jednocześnie nowoczesny wygląd.

Te spinki do mankietów to nie tylko praktyczny dodatek, ale również osobisty akcent, który nadaje indywidualny charakter każdemu strojowi. Są idealnym prezentem dla każdego mężczyzny o imieniu Ryszard, czy to na urodziny, rocznicę, czy inną specjalną okazję. Ich uniwersalny design sprawia, że pasują do formalnych garniturów, jak i mniej formalnych zestawów ubrań, co czyni je wszechstronnym dodatkiem dla każdego stylowego mężczyzny.

Znaczenie imienia Ryszard

Imię Ryszard pochodzi z języka germańskiego i jest bardzo popularne w wielu krajach europejskich. Składa się z dwóch elementów: "ric", co oznacza "władca, król", oraz "hard", które znaczy "silny, odważny". W związku z tym, imię Ryszard można interpretować jako "silny władca" lub "odważny król".

Imię to jest często kojarzone z cechami takimi jak siła, odwaga i przywództwo. Historia zna wielu znanych Ryszardów, w tym królów i przywódców, co dodatkowo wzmacnia te skojarzenia. W różnych kulturach imię Ryszard może być zapisywane i wymawiane na różne sposoby, ale jego podstawowe znaczenie i konotacje pozostają podobne.

Osoby noszące imię Ryszard często cenione są za ich przywódcze zdolności, siłę charakteru oraz odwagę w podejmowaniu decyzji. To imię odzwierciedla tradycyjne wartości siły i męstwa, a zarazem może inspirować do przywódczych postaw i determinacji w dążeniu do celów.

Imię Ryszard w innych językach

 • Angielski: Richard
 • Francuski: Richard
 • Hiszpański: Ricardo
 • Włoski: Riccardo
 • Niemiecki: Richard
 • Rosyjski: Ричард (Riczard)
 • Portugalski: Ricardo

Ryszard Lwie Serce

Ryszard I Lwie Serce (8 września 1157 – 6 kwietnia 1199) był królem Anglii od 6 lipca 1189 roku do swojej śmierci. Był znany przede wszystkim z udziału w Trzeciej Krucjacie, podczas której walczył przeciwko muzułmańskiemu władcy Saladynowi. Ryszard zdobył sławę jako wojownik i przywódca wojskowy, co przyniosło mu przydomek "Lwie Serce".

Urodził się jako trzeci syn Henryka II Plantageneta i Eleonory Akwitańskiej. Od młodości wykazywał zdolności militarne i przywódcze, które później wykorzystał w swoich kampaniach krzyżowych. Jako młody książę, Ryszard dowodził armią w Poitou w zachodniej Francji, gdzie zdobył uznanie jako umiejętny wojownik i taktyk.

Ryszard jest najbardziej znany ze swojej roli w Trzeciej Krucjacie (1189–1192). Wyruszył na krucjatę w celu odbicia Jerozolimy spod panowania Saladyna. Chociaż nie udało mu się odzyskać miasta, jego kampanie wojskowe w Ziemi Świętej przyniosły mu sławę jako jednego z najwybitniejszych wojowników swoich czasów. Jego najbardziej znanym osiągnięciem było zwycięstwo w bitwie pod Arsuf.

Po powrocie z krucjaty Ryszard musiał bronić swoich terytoriów w Normandii przed atakami króla Francji, Filipa II. W 1199 roku, podczas oblężenia zamku Châlus-Chabrol, Ryszard został poważnie ranny i zmarł 6 kwietnia. Jego śmierć była uznana za wielką stratę dla średniowiecznej Europy.

Król Ryszard Lwie Serce pozostaje jedną z najbardziej ikonicznych postaci w historii średniowiecznej Anglii. Jego życie i panowanie były inspiracją dla wielu dzieł literackich i filmowych, a jego postać jest często przedstawiana jako uosobienie rycerskich cnót. Jego legenda przetrwała wieki, stając się synonimem rycerskości. Był postacią kontrowersyjną. Był znany ze swojej odwagi i waleczności, ale też ze swojej bezwzględności i okrucieństwa. Był także znakomitym administratorem i dyplomatą. Jego rządy przyczyniły się do wzmocnienia pozycji Anglii w Europie.

Imieniny Ryszarda

Imieniny Ryszarda najczęściej obchodzone są 7 lutego, 3 kwietnia oraz 18 kwietnia. Ryszard może również obchodzić imieniny:

 • 26 kwietnia
 • 9 czerwca
 • 14 czerwca
 • 9 sierpnia
 • 7 września


Specyfikacja

Kod produktu:ar1667
Marka:Jubileo.pl
Kraj produkcji:Polska
Materiał:metal nieszlachetny, mosiądz, stal, polimer 3D
Kolor:czarny, biały + srebrny błyszczący
Długość:1,5 cm
Szerokość:1,5 cm
Wysokość:0,2 cm
Typ zapięcia:ruchoma przekładka
W opakowaniu:2 szt.
Waga:8.23 g

Najważniejsze cechy

 • Produkt nowy i zapakowany
 • Błyszczący podkład
 • Wyraźny napis
 • Efekt lekkiej wypukłości
 • Mocna przekładka


Kto ostatnio kupował?

Nasza cena:59,89 zł

Produkt jest dostępny Ilość ograniczona


Klaudia M.1 szt.16.06.2021 22:44:59
remigiusz k.1 szt.17.12.2018 23:58:48