Produkt nie jest już dostępny Wyprzedano
Najtańsza dostawa od 10,90 zł
Zabawne i urocze kolczyki typu sztyft w kształcie maleńkich suwaczków, wykonane z metalu nieszlachetnego w kolorze srebra. Zapinane na zatyczkę.
Suwak (zamek błyskawiczny, ekler, w gwarze łódzkiej - ekspres) to zapięcie służące do łączenia dwóch kawałków tkaniny.
Pierwsze zapięcia podobne do współczesnych wynaleziono w połowie XIX wieku (Elias Howe, 1851). Inne, wykorzystujące system haczyków i oczek opatentowano w latach 90. XIX wieku (Whitcomb Judson).
Zamek błyskawiczny używany współcześnie został wynaleziony przez szwedzkiego inżyniera Gideona Sundbacka w 1913 roku. W 1917 roku zamek oficjalnie został opatentowany.
W powszechnym wykorzystaniu używa się go zamiast guzików. Najprostszy zamek składa się z dwóch rzędów plastikowych lub metalowych ząbków, które zazębiają się, dzięki ustawieniu, które umożliwia, przy zaciągnięciu suwaka, by wchodziły w wolne miejsca drugiego rzędu.
Niezwykle zabawna a przy tym bardzo dyskretna ozdoba uszu.
| Kod produktu: | cj983 |
| Marka: | Jubileo.pl |
| Kraj produkcji: | Polska |
| Materiał: | metal nieszlachetny koloru srebra |
| Długość: | 1,3 cm |
| Szerokość: | 0,4 cm |
| Typ zapięcia: | sztyft 1 cm |
| W opakowaniu: | 2 szt. |
| Waga: | 0.96 g |
| Producent / osoba odpowiedzialna |
| Aleksandra K. | 1 szt. | 05.11.2020 15:08:18 |
| Ewa K. | 1 szt. | 09.03.2020 08:35:31 |
| Bożena N. | 1 szt. | 01.12.2019 22:53:03 |
| Bożena N. | 1 szt. | 12.11.2019 21:43:44 |
| Jagoda S. | 1 szt. | 08.11.2019 19:57:02 |
| Milena L. | 1 szt. | 09.08.2019 09:16:22 |
| Ewa B. | 1 szt. | 05.02.2019 17:06:46 |
| Ewa J. | 1 szt. | 13.12.2018 20:30:34 |
| Ewa J. | 1 szt. | 13.12.2018 20:21:28 |
| Magdalena W. | 1 szt. | 23.04.2018 19:11:16 |
| Daria K. | 1 szt. | 15.03.2018 16:35:30 |
| Apteka M. | 1 szt. | 07.03.2018 21:49:51 |
| Agata S. | 1 szt. | 13.02.2018 16:54:03 |
| Stanisława K. | 1 szt. | 19.01.2018 14:56:29 |
| Julia S. | 1 szt. | 30.12.2017 17:16:42 |
| Artur W. | 1 szt. | 17.12.2017 16:48:19 |