Kup biżuterię przez internet lub zadzwoń: 603 193 026 Kupiliście już: 393 504 szt.
Długi Naszyjnik Wiśniowa Sowa

Długi Naszyjnik Wiśniowa Sowa

Nasza cena:22,89 zł

Produkt jest dostępny Ilość ograniczona


Pokaż znajomym na Facebooku 1

Produkt jest dostępny Ilość ograniczona

Najtańsza dostawa od 10,90 zł

  • Produkt nowy
  • Szybka wysyłka w 24h
  • Szybka wysyłka w 24h
  • Najniższa cena

Srebrna Sowa W Zmysłowej Czerwieni Długi Łańcuszek

Zanurz się w elegancji i subtelnej ekstrawagancji z naszym wyjątkowym naszyjnikiem z Sową. Umieszczony na długim łańcuszku prezentuje majestatyczną sowę, wykonaną z metalu nieszlachetnego koloru srebrnego. Czerwone akcenty z półprzeźroczystej masy jubilerskiej o wiśniowym odcieniu emanują wyjątkowym urokiem i przyciągają uwagę. Idealny na wieczorne wyjścia czy specjalne okazje, nasz naszyjnik przyciąga spojrzenia i staje się rozmownym elementem Twojej biżuteryjnej kolekcji.

Sowa jest symbolem mądrości

Sowa jest uważana za symbol mądrości z kilku powiązanych ze sobą powodów, które wynikają z jej zachowań, wyglądu i mitologii związanej z różnymi kulturami. Oto kilka powodów, dla których sowa jest kojarzona z mądrością:

Życie nocne sowy

Sowy są ptakami nocnymi, co oznacza, że są aktywne głównie w nocy. Polują, czekając w ukryciu lub przelatując nisko nad ziemią, aby zaskoczyć swoją zdobycz. Ich zdolność do widzenia w warunkach słabego oświetlenia jest imponująca. Ta cecha jest interpretowana jako zdolność do widzenia w ciemności, co metaforycznie oznacza zdolność do zrozumienia i przezwyciężania trudności.

Koncentracja i cierpliwość

Sowy są znane ze swojej zdolności do skupienia i cierpliwości podczas polowania. Te cechy są utożsamiane z mądrością, ponieważ wskazują na umiejętność uważnego obserwowania, analizy i zrozumienia sytuacji przed podjęciem decyzji.

Reprezentacja w mitologii

W wielu mitologiach i legendach, sowy są związane z bogami i postaciami uważanymi za mądre i o dużej wiedzy. Na przykład, w mitologii greckiej, Atena, bogini mądrości, często jest przedstawiana z sówką na ramieniu.

Bezgłośność lotu

Sowy są niezwykle ciche w locie dzięki specjalnym strukturom ich piór. To pomaga im zbliżyć się do zdobyczy niezauważenie. Bezgłośne loty są interpretowane jako symbol dyskrecji i wnikliwości, co z kolei jest kojarzone z mądrością.

Symbol sowy w literaturze i sztuce

Sowa, od wieków obecna w literaturze i sztuce, jest jednym z najbardziej znaczących i wielowymiarowych symboli w kulturze ludzkiej. Jej wizerunek i znaczenie ewoluowały na przestrzeni epok, od dawnych cywilizacji po współczesność, przenosząc ze sobą głębokie i często sprzeczne konotacje.

W starożytności, sowa była często postrzegana jako symbol mądrości. W kulturze greckiej, sowa była ściśle związana z Ateną, boginią mądrości, co uczyniło ją emblematem wiedzy i oświecenia. Ten wizerunek przetrwał przez wieki, znajdując odzwierciedlenie w literaturze, filozofii i sztuce. W średniowieczu i renesansie sowa często przedstawiana była jako towarzysz uczonych i filozofów, symbolizując dążenie do wiedzy i głębi intelektualnej.

Jednak sowa ma również ciemniejszą stronę. W wielu kulturach była uważana za zwiastuna śmierci lub nieszczęścia. W literaturze europejskiej, ptak ten często pojawia się w kontekście nocy i mroku, będąc symbolem tajemniczości, nieznanego i nawet czegoś złowrogiego. W mitologii nordyckiej i słowiańskiej, sowa była czasami łączona z wiedźmami i czarami, co dodatkowo wzmacniało jej mroczne konotacje.

Sowa jako motyw artystyczny ma również swoje miejsce w sztuce współczesnej. Jej wizerunek jest często wykorzystywany w grafice, malarstwie, a nawet w modzie jako symbol zarówno mądrości, jak i tajemniczości. W kinematografii sowa pojawia się jako symbol przejścia, transformacji lub jako strażnik tajemnej wiedzy.


Specyfikacja

Kod produktu:ar2716
Marka:Jubileo.pl
Kraj produkcji:Polska
Materiał:metal nieszlachetny
Kolor:antyczny srebrny, wiśniowy transparentny
Długość zawieszki:6,5 cm
Szerokość zawieszki:4,1 cm
Całkowita długość łańcuszka:65,0 cm
Typ łańcuszka:ankier
Typ zapięcia:karabińczyk
Waga:22.3 g

Najważniejsze cechy

  • Produkt nowy i zapakowany
  • Intensywny wiśniowy kolor, połprzeźroczysty
  • Symbol mądrości
  • Długi Łańcuszek z zapięciem


Kto ostatnio kupował?

Nasza cena:22,89 zł

Produkt jest dostępny Ilość ograniczona


Janusz D.1 szt.18.03.2024 15:13:36


Zobacz podobne produkty