Kup biżuterię przez internet lub zadzwoń: 603 193 026 Kupiliście już: 384 602 szt.
Długi Naszyjnik Wiśniowa Sowa

Długi Naszyjnik Wiśniowa Sowa

Nasza cena:10,95 zł

Produkt jest dostępny Ilość ograniczona


Pokaż znajomym na Facebooku 0

Produkt jest dostępny Ilość ograniczona

Najtańsza dostawa od 10,90 zł

  • Produkt nowy
  • Szybka wysyłka w 24h
  • Szybka wysyłka w 24h
  • Najniższa cena

Srebrna Sowa W Zmysłowej Czerwieni Długi Łańcuszek

Zanurz się w elegancji i subtelnej ekstrawagancji z naszym wyjątkowym naszyjnikiem z Sową. Ten długi naszyjnik na łańcuszku prezentuje majestatyczną sowę, wykonaną z metalu nieszlachetnego koloru srebrnego. Czerwone akcenty z masy jubilerskiej emanują wyjątkowym urokiem i przyciągają uwagę. To połączenie srebrnej elegancji ze zmysłowym akcentem czerwieni sprawia, że naszyjnik staje się nie tylko ozdobą, lecz także wyrazem Twojego unikalnego stylu. Idealny na wieczorne wyjścia czy specjalne okazje, nasz naszyjnik przyciąga spojrzenia i staje się rozmownym elementem Twojej biżuteryjnej kolekcji.

Sowa jest symbolem mądrości

Sowa jest uważana za symbol mądrości z kilku powiązanych ze sobą powodów, które wynikają z jej zachowań, wyglądu i mitologii związanej z różnymi kulturami. Oto kilka powodów, dla których sowa jest kojarzona z mądrością:

Życie nocne sowy

Sowy są ptakami nocnymi, co oznacza, że są aktywne głównie w nocy. Polują, czekając w ukryciu lub przelatując nisko nad ziemią, aby zaskoczyć swoją zdobycz. Ich zdolność do widzenia w warunkach słabego oświetlenia jest imponująca. Ta cecha jest interpretowana jako zdolność do widzenia w ciemności, co metaforycznie oznacza zdolność do zrozumienia i przezwyciężania trudności.

Koncentracja i cierpliwość

Sowy są znane ze swojej zdolności do skupienia i cierpliwości podczas polowania. Te cechy są utożsamiane z mądrością, ponieważ wskazują na umiejętność uważnego obserwowania, analizy i zrozumienia sytuacji przed podjęciem decyzji.

Reprezentacja w mitologii

W wielu mitologiach i legendach, sowy są związane z bogami i postaciami uważanymi za mądre i o dużej wiedzy. Na przykład, w mitologii greckiej, Atena, bogini mądrości, często jest przedstawiana z sówką na ramieniu.

Bezgłośność lotu

Sowy są niezwykle ciche w locie dzięki specjalnym strukturom ich piór. To pomaga im zbliżyć się do zdobyczy niezauważenie. Bezgłośne loty są interpretowane jako symbol dyskrecji i wnikliwości, co z kolei jest kojarzone z mądrością.

Symbol sowy w literaturze i sztuce

Sowa, od wieków obecna w literaturze i sztuce, jest jednym z najbardziej znaczących i wielowymiarowych symboli w kulturze ludzkiej. Jej wizerunek i znaczenie ewoluowały na przestrzeni epok, od dawnych cywilizacji po współczesność, przenosząc ze sobą głębokie i często sprzeczne konotacje.

W starożytności, sowa była często postrzegana jako symbol mądrości. W kulturze greckiej, sowa była ściśle związana z Ateną, boginią mądrości, co uczyniło ją emblematem wiedzy i oświecenia. Ten wizerunek przetrwał przez wieki, znajdując odzwierciedlenie w literaturze, filozofii i sztuce. W średniowieczu i renesansie sowa często przedstawiana była jako towarzysz uczonych i filozofów, symbolizując dążenie do wiedzy i głębi intelektualnej.

Jednak sowa ma również ciemniejszą stronę. W wielu kulturach była uważana za zwiastuna śmierci lub nieszczęścia. W literaturze europejskiej, ptak ten często pojawia się w kontekście nocy i mroku, będąc symbolem tajemniczości, nieznanego i nawet czegoś złowrogiego. W mitologii nordyckiej i słowiańskiej, sowa była czasami łączona z wiedźmami i czarami, co dodatkowo wzmacniało jej mroczne konotacje.

Sowa jako motyw artystyczny ma również swoje miejsce w sztuce współczesnej. Jej wizerunek jest często wykorzystywany w grafice, malarstwie, a nawet w modzie jako symbol zarówno mądrości, jak i tajemniczości. W kinematografii sowa pojawia się jako symbol przejścia, transformacji lub jako strażnik tajemnej wiedzy.


Specyfikacja

Kod produktu:ar2716
Marka:Jubileo.pl
Kraj produkcji:Polska
Materiał:metal nieszlachetny
Kolor:antyczny srebrny, wiśniowy transparentny
Długość zawieszki:6,5 cm
Szerokość zawieszki:4,1 cm
Całkowita długość łańcuszka:65,0 cm
Typ łańcuszka:ankier
Typ zapięcia:karabińczyk
Waga:22.3 g

Najważniejsze cechy

  • Produkt nowy i zapakowany
  • Intensywny wiśniowy kolor, połprzeźroczysty
  • Symbol mądrości
  • Długi Łańcuszek z zapięciem


Kto ostatnio kupował?

Nasza cena:10,95 zł

Produkt jest dostępny Ilość ograniczona


Nowość w sklepie. Nie dokonano jeszcze zakupu.


Zobacz podobne produkty